Kdy by neměli ve školce přijmout nemocné dítě?

Opakovaně jsem s dcerou doma. Nejprve donesla ze školky hnisavou rýmu, pak úporný kašel a nyní průjem. U všech onemocnění je vidět, od jakého dítěte to chytla, rodiče jej tam přímo s nachlazením nebo onemocněním přivedli. Existuje nějaká vyhláška, že by rodič měl dítě dovézt do školky zdravé a kdy by měla zasáhnout učitelka a rodiče s dítětem poslat domů?

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

O vyhlášce mně není nic známo, ale v jakém zdravotním stavu je dítě přivedeno do školky, je na zodpovědnosti rodiče, následně by mělo projít filtrem přes paní učitelku, která by měla každé dítě přivítat a zeptat se rodičů, zda je všechno v pořádku.  Pokud dítě silně kašle, má hnisavou rýmu, průjem, viditelně je s teplotou, neměla by dítě v takovém stavu přijmout do kolektivu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Kdy by neměli ve školce přijmout nemocné dítě? - diskuze


Kdy by neměli ve školce přijmout nemocné dítě? - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce