Jak poznat cukrovku, nespavost

Ráda bych se zeptala, jak poznat cukrovku? Dceři je 18 měsíců a je neustále hladová a žíznivá, za den vypije litr, litr a půl vody. Na záchod chodí každých 7-10 minut, občas vydrží i 15 minut, ale to jen zřídka, jinak lítáme pořád na nočník. Jinak se mi zdá v pořádku, dětské doktorce jsem svoji obavu řekla, nicméně bez odběru krve mne ujistila, že si myslí, že cukrovku nemá, tak nevím, jestli to dál řešit.

Dále jsem se chtěla zeptat, jak postupovat při nespavosti? Malá usne kolem 21 h,ale pak se třeba ve 23 h probudí a je vzhůru až do 4 h do rána. Tohle nespaní v noci trvá už od listopadu a přestávám to zvládat. Zkoušela jsem nutit ji, aby byla v postýlce, ale spíš ji po čase vytáhnu a jdeme si hrát, aby se zase unavila a lépe usnula. Když se mlátí v postýlce, je strašně protivná.

Odpověď

Diagnóza cukrovky je nutná krevním a močovým odběrem. Průvodním jevem cukrovky je mimo jiné náhlé hubnutí a acetonový dech. Buzení dětí v noci je velmi časté. Většinou je způsobeno prořezáváním zoubků. Nedoporučuji dítě vytáhnout z postýlky a hrát si s ním. Na tento režim si přivykne a bude jej vyžadovat nadále. Zkuste dítě nechat v postýlce, rozhodně nerozsvěcujte, trpělivě dítě zkuste uchlácholit. Asi se budu opakovat, ale k podpoře vyzrávání mozkových funkcí je vhodný pyridoxin - vitamín skupiny B - 1x denně polovina tablety. Ke zklidnění dítěte se doporučuje Sedalia sirup - na noc 1 kávová lžička, pokud bude bez efektu, lze podávat až 3x denně kávovou lžičku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Jak poznat cukrovku, nespavost - diskuze


Jak poznat cukrovku, nespavost - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce