Odstranění nosní mandle - je to účinné?

Mám 4,5letého synka, který trpí na bolesti oušek. Už 3krát nám je propichovali a dnes nám ušní lékař doporučil jít na odstranění nosních mandlí kvůli časté rýmě. Chci se zeptat, zda je to opravdu účinné a jaké nebezpečí hrozí u tak malého dítěte.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Vzhledem k opakovaným zánětům uší bych rovněž doporučila nosní mandli odstranit. Riziko je u operačních zákroků vždy, ale komplikace se vyskytují u malého procenta případů. Pokud se nosní mandle neodstraní, může dojít díky chronickému zánětu středouší k poruše sluchu a rovnováhy. Pokud odstranění nosní mandle nebude účinné, doporučuji ještě očkování proti pneumokokovi.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Odstranění nosní mandle - je to účinné? - diskuze


Odstranění nosní mandle - je to účinné? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce