Prolongovaná infekce při vysazení antihistaminika

Dobrý den, paní doktorko, dcera trpěla alergií na pyly atd. - již nepotvrzena. Proto jsem se snažila jí postupně vysadit antihistaminikum. Nejprve na polovinu tablety, pak na čtvrtinu. V této fázi dostala infekt typu bronchitidy, který trval snad 4 týdny. Připadalo mně, že se jedná už pouze o imunitní reakci bez původce infekce, tak jsem antihistaminikum opět nasadila. Situace se ještě jednou opakovala, čili opět při vysazování a braní 1/4 tablety onemocněla a infekce trvala dlouho. Co radíte, prosím? Mám zkusit do třetice vysadit, nebo alespoň snížit dávku na polovinu tablety denně? Nebo mám podávat stále? Nemám příliš u dětí léky v oblibě. Děkuji.

Odpověď MUDr. Ludmila Vomelová, pediatr:

Po virózách se antihistaminikum ještě nějakou dobu doporučuje podávat, působí jednak jako stimulant imunity, dále snižuje překrvení sliznic – působí jejich dekongesci. Není se třeba obávat nežádoucích reakcí na antihistaminikum a je nutné podávat v plné dávce dle věku nebo váhy dítěte. Doporučuji antihistaminikum ještě ponechat po dobu možnosti opakování infektů. Momentálně probíhá chřipková epidemie a v jarních měsících jsou děti náchylné k infektům. Tedy dle klinického stavu dítěte doporučuji antihistaminikum ponechat v plné dávce.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Prolongovaná infekce při vysazení antihistaminika - diskuze


Prolongovaná infekce při vysazení antihistaminika - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce