Dítě se chytá za hlavičku

Dobrý den, paní doktorko, mám 8měsíční holčiku a poslední dobou se chytá za hlavičku. Minulý týden byla nemocná a měla lehce zarudlé obě ouška, ale nepíchali se. Na kontrole po pár dnech jsou v pořádku. A tehdy to začalo, docela často si projíždí hlavičkou a přes ouška, nebrečí u toho, ale dělá to docela často. Nevím, zda to mám brát jako tik a nebo se něčeho obávat.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Doporučuji znovu zkontrolovat u ORL lékaře, zda se opožděně v uších něco neobjevilo. Může to být i důsledek prořezávání zubů - zkontrolujte, zda Vaší holčičce nerostou zoubky.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Dítě se chytá za hlavičku - diskuze


Dítě se chytá za hlavičku - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce