Ucpaný nos

Dobrý den! Naše půlroční dcera měla před 2 týdny rýmu.Trvala asi týden. Odsávali jsme a asi 3 dny kapali Nasivin. Rýma je už pryč, ale od té doby, když se víc nadechne, tak je slyšet jako by v nosánku stále něco bylo. Jako kdyby ho měla ucpaný. Zkoušeli jsme ale odsát, nic tam však neměla. Tak nevím ... Ještě zkoušíme kapat kapky s mořskou solí, ale nepřipadá mi, že by to bylo výrazně lepší. Jinak je dcera v pohodě. Nevypadá, že by jí něco vadilo.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pocit ucpaného nosíku může po rýmě přetrvávat delší dobu i v důsledku nynějšího špatného počasí s inverzí. Pokud dítě nekašle a nic nejde odsát, stačí nos prokápnout Vincentkou nebo mořskou vodou a ponechat v klidu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Ucpaný nos - diskuze


Ucpaný nos - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce