Příliš mnoho léků pro dítě?

Dnes jsem byla s malým u doktorky. V pátek a sobotu měl průjem. V pátek trochu krve (to jsme jeli na pohotovost), pak hleny, do zelena. Včera začal kašlat a mít rýmu, tak jsem raději zašla k doktorce a ta řekla, že je v pořádku. Má jen rýmu a z toho kašle. Průdušky čisté, bez teplot, krk trošičku červený. Malý je veselý, hraje si, zajímá ho vše kolem. Jen trochu víc spí. Doktorka mu napsala Dithiaden (1/4 na noc - nekašle, spí krásně), Pamycon na přípravu kapek (ATB na výtěr nosu 3x denně). Dále mu mám dávat Nurofen (2x - 3x denně dnes a zítra), Tussin (3x denně) a Nasivin pro kojence ve spreji. Abych pravdu řekla, připadá mi to pro čtyř a půl měsíční mimino strašně moc. Já si zjistila, co je co až doma na netu, tak jsem nemohla reagovat už v ordinaci:-Jinak jsem mu dávala odvar z šalvěje na výtěr nosu (při pravidelném vytírání je rýma minimální) a pokrájenou cibuli do utěrky kousek od hlavičky na noc (ta pomohla neskutečně - kašle podstatně méně). A to bylo vše. Plus dnes osccillococcinum. Léky vybrané a nakoupené nemám, protože jsem neměla peníze a tak nějak jsem čekala maximálně sirup proti kašli. Co si o tom myslíte Vy? Zdá se to jen mně zbytečně moc léků?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Při začátku onemocnění z polykání hlenů se může vyskytnout řídká stolice. Je třeba začít léčit rýmu. V tomto věku postačí odsávat sekret a aplikovat Vincentku nebo mořskou vodu. Odvar z šalvěje může alergizovat. Díky léčbě rýmy následně ustoupí kašel. Dithiaden není nutný, pokud nemá dítě teplotu nad 38 stupňů C, není nutný Nurofen. Pokud není rýma hnisavá, není nutný Pamycon. Tussin se podává jen při silném dráždivém kašli. Nicméně takto na dálku nemohu zcela kompetentně posoudit zdravotní stav dítěte. Rozhoduje i poslechový nález na plicích.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Příliš mnoho léků pro dítě? - diskuze

  • reakce na atb klacit
    Dobrý den,
    syn 3,5 roku má během 6ti týdnů třetí atb. nejdříve ospen na angínu, ospamox následoval na zánět středouší a pak klacid na zápal plic. po 4 dávká atb klacid se syn osypal po celém těle červenými výraznými flíčky, bíle ohraničenými.
    Bylo nám doporučeno vysadit ihned atb. (doléčí se zápal plic nez atb??!) a nasadit Rectodelt čípek (kortikoid)?????!!! s tím, že se jedná bud o alergi (u klacidu je v příbal letáku,že reakce jsou velmi vyjímečné) nebo o virovou infekci.....
    děkuji za odpověď
    ifca   | 19.12.2014 11:19:25 | Reakcí: 1, poslední: 19.12.2014 14:42:31
    Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce