Jak zamezit nákaze sourozence?

Dobrý den. Je možné, když onemocní jedno dítě nějakou virovou nákazou, zamezit nákaze u druhého dítěte v rodině? Třeba podávaním léku, i když je druhé dítě ještě zdravé? A jak dlouhé jsou inkubační doby střevní chřipky, normální chřipky, rýmy?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zamezit nákaze 2. dítěte je dost obtížné, nedoporučuje se preventivní podávání léků - např. antibiotika, antipyretika. Je dobré zdravé dítě izolovat, podat připravek na podporu imunity a vitamíny.
Inkubační doby virozy - jak střevní, tak rýmy jsou 2 - 3 dny, pokud jde o virovou rýmu - 3 dny, pokud jde o bakteriální, tak 7 dní. Ale také záleží na obranyschopnosti organismu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Jak zamezit nákaze sourozence? - diskuze


Jak zamezit nákaze sourozence? - poradna

Problém

| Aanninka4444 | 24.10.2016, 19:36
Dobrý den, mám takový problém a chtěla bych znát váš názor. 18.-23.9. jsem měla normálně menstruaci, ale ze 27 na 28.9. v noci jsem měla pohlavní nechráněný sex, bez vyvrcholení ale nebyla jsem si jistá, tak jsem užila 28.9. večer postinor. Ale 4.10. jsem začala lehce krvácet a trvalo to do 8.10., tak jsem se dozvěděla, že to bývá po užití postinoru, ale ted čekám furt na měsíčky a nic...jsem ted nemocná, měla jsem angínu a mám zánět močových cest...myslíte, že se měsíčky dostaví? Je to krvácení mimo cyklus vážně kvůli postinoru? Trochu se bojím, jestli jsem od něj něco nechytla nebo tak, nebo jestli je možnost těhotenství.... Děkuji

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce