Časté infekty a ATB

Dobrý den paní doktorko, můj syn (25 měsíců) je pořád nemocný - letos v červnu bral ATB na angínu, teď v září opět ATB na angínu, pak chřipka, pak asi 2 dny v pohodě a pak zas rýma, kašel, horečky kolem 38. Je to pořád dokola už přes měsíc, nemůže se z toho dostat. Teď mu dr. předepsala Spiropent a Sinupret. Mám mu dávat nějaké vitamíny nebo nějaké sirupy na podporu imunity? Je možné, aby v sobě pořád nosil nějaký bacil? Žádný výtěr ani žádné jiné vyšetření mu paní doktorka nedělala.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Děti tohoto věku bývají často nemocné - hlavně rýmy a kašle, tím si imunitu budují. Nevím jaký byl poslechový nález, ale pokud dostal Spiropent, pravděpodobně ho potřeboval na uvolnění dýchání.
Imunitu můžete podpořit jednak otužováním a pobytem venku, multivitamíny k danému věku dostanete v lékárně, sirupy na podporu imunity s Echinaceou, nebo s výtažky hlívy ústřičné jsou také účinné. Vše je volně prodejné v lékárně. Provést výtěry by bylo vhodné.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Časté infekty a ATB - diskuze

 • bakterie v moči klebsiella oxytoca
  Dobrý den,

  chtěla bych se vás zeptat na váš nazor. Mám měsíčního chlapečka a byla mu zjištěna bakterie v moči klebsiella oxytoca, 10 dnů lečen antibiotikami (zinnat), bakterii má stále v moči, doktorka mi říkala, že si teď dáme od léků na týden pauzu a pak se uvidí co dál. Opět ho chtějí cévkovat, už po druhé. Mohl by jste mi doporučit nějakou další léčbu, nebo co by miminku pomohlo se té bakterie zbavit. Jinak chlapeček ze začátku nechtěl papat, nepřisaje se k prsu, jí MM z lahvičky.Jinak teď už chlapeček prospívá,vypadá zdravě, bez teplot. Předem děkuji za odpověď.
  Ivscha   | 30.10.2015 16:48:18 | Reakcí: 1, poslední: 02.11.2015 06:50:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: bakterie v moči klebsiella oxytoca
   Klebsiela oxytoca patří do skupiny anaerobních bakterií, pokud přetrvává v močových cestách a nejsou přítomny další klinické příznaky, tak se jen sleduje bakteriologické vyšetření moči, pokud je množství bakterií přesahující hodnotu 10 na 5 a jsou přítomny klinické příznaky, je třeba léčit antibiotiky dle citlivosti, pokud nejsou klinické příznaky a dítě dobře prospívá, není třeba se obávat. Doporučila bych ještě doplnit sono ledvin.
   MUDr. Ludmila Vomelová
   Baby on line   | 02.11.2015 06:50:34
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Časté infekty a ATB - poradna

problém komunikace v kolektivu u dítěte

| Pavla30 | dnes, 20:42
Dobrý den,

můj čtyřletý syn se doma chová zcela normálně. V rodině máme ještě dvouletou dceru a pětiměsíční miminko. Jeho vztah k nim je podle mého názoru zdravý. Povahu má ale takovou, že v cizím neznámém prostředí stojí a kouká, nereaguje na dotazy ostatních lidí ani dětí. Na dětském hřišti se drží spíše stranou a je v roli pozorovatele. Osobně bych tomu dala čas, že po společenské stránce určitě dozraje. Chápu jeho pocity nejistoty v kontaktu s novými lidmi, protože já i manžel jsme spíše introverti a nevyhledáváme společnost mnoha lidí. Problém však nastal ve školce, kam syn chodí na pět hodin denně a už dva měsíce tam jen stojí a kouká, do hry se nezapojí, s dětma nekomunikuje, s učitelkou se ale baví. Sám si nedojde na záchod (občas se i počůrá), neobleče se, i když to všechno umí. Říká mi, že se stydí si říct, že se stydí před dětma. Do školky chodí rád, není problém při loučení, říká, že má paní učitelky rád. Už 14 dní mi říká, že na záchod chodí sám a že se i sám obléká, ale dnes jsem se od paní učitelky dozvěděla pravý opak. Syn mi tedy začal říkat asi to, co chci slyšet a z čeho jsem měla radost, vymýšlel si.... paní učitelka sama neví, jak syna zapojit do hry a zabavit nějakou hračkou, s ničím si nechce hrát, nic ho nezajímá, ani venku, jen stojí a kouká. Mám obavy, jak ho ostatní děti ve školce budou přijímat do budoucna. Mám několik kamarádek s podobně starýma dětma a s těma je syn kamarád, rád si s nima hraje, povídá, těší se na ně, běhá. Budu ráda za jakoukoli radu, jak se synem pracovat a jak spolupracovat se školkou. Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce