Nutnost rehydratace při průjmu

Dobrý den paní doktorko, zajímalo by mě, jestli je nezbytné u 2letého dítěte podávat při průjmu či časté řídké stolici vždy rehydratační roztok (Kulíšek), pokud dítě normálně přijímá tekutiny a dietní stravu a nejeví známky dehydratace. Jak poznat stav, kdy je již nutné rehydratovat a lze Kulíšek podat i bez doporučení dětského lékaře? A naopak může se něco stát, když podám preventivně Kulíšek v případě, že to není nutné? Předem moc děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Kulíšek lze podat jak terapeuticky, tak preventivně, Kulíškem nic nepokazíte, pokud dítě Kulíšek přijímá bez problémů. Pokud dítě přijímá tekutiny, Kulíšek nasazovat nemusíte. Známky dehydratace jsou: unavenost, bledost, spavost a apatie, také ztráta elasticity kůže (kožní řasa na bříšku po stisku kůže se nevrací rychle zpět) a oschlé sliznice - suchý jazyk. V tomto případě je nutno ihned vyhledat lékařskou pomoc.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Nutnost rehydratace při průjmu - diskuze


Nutnost rehydratace při průjmu - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívá v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Dobrý den, krvácení uprostřed menstruačního cyklu může být považováno za ovulační, ale to by rozhodně nemělo trvat 11 dní. Může se jednat o nějakou hormonální nevyrovnanost - někdy se to tak stává. Pokud je vyloučeno těhotenství, pak bych asi počkala - krvácení zřejmě zanedlouho ustane, pokud není silné a uvidíte, jak bude vypadat další cyklus. Nic vážného by to být ale nemělo.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 08:19
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce