Zvětšené krční mandle

Synovi je 2,5 let a má mandle na první pohled obrovské, mají pěknou růžovou barvu, a svou velikost si zachovávají, pokud je zdravý i pokud je nastydlý, případně nemocný a musí brát léky. Nepřipadá mi tím omezený, dobře dýchá i polyká. Upozornili mne na to ve školce, a teprve pak jsem syna začala zkoumat. Chtěla bych vědět, zda je tato velikost (opravdu od jedné strany krku k čípku, který není téměř vidět až k druhé straně krku) abnormální.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Některé děti mají obrovské krční mandle a nemají žádné potíže. Pokud děti dobře polykají, v noci nechrápou nebo nemají zástavu dechu, tak se jen sledují. Jak na to přišli ve školce? Co na to říká Vaše paní doktorka? Možná by bylo vhodné ORL vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Zvětšené krční mandle - diskuze


Zvětšené krční mandle - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce