Alergie na BKM

Dobrý den, u dcery (teď 7 a půl měsíců) se projevila alergie na BKM (nitkovitá krev ve stolici a ekzém). Začala jsem tedy držet dietu. Stav se upravil. Plně jsem kojila do jejího půl roku, potom jsem postupně začala dávat polední příkrm a večerní kaši (18, nemléčnou s vodou), teď dáváme dopoledne přesnídávky. Stále kojím, a to ráno, odpoledne a před spaním (19:30). Plus i v noci - někdy 2x, ale poslední dobou je to i 5x za noc. Jak dlouho budu muset ještě s bezmléčnou dietou vydržet? Není mlíčko už slabé a na noc ji nestačí?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud dítě dostatečně přibývá na váze, tak je mateřské mléko výživově hodnotné. Doporučila bych zkusit od 8. měsíce jogurt, jak dítě zareaguje. Pokud bude bez reakce, zařaďte napřed HA mléko, poté adaptované. Pokud se objeví problém, konzultujte s alergologem.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Alergie na BKM - diskuze


Alergie na BKM - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce