Zarudlá očička

Dobrý den, mému synovi je 9 a 1/2 měsíce a již několik týdnů má zarudlé oči (víčka, pod víčky), nic mu z očí nevytéká, nemá je ani nateklé, ale oči si hodně často mne, nejenom když je unavený. Občas mám pocit, že jeho oči vypadají jako by byl po velikém "flámu". Dle naší dětské paní doktorky se o nic nejedná a na případné testování, zda se nejedná o nějakou alergii, je prý brzo. Ráda bych se zeptala na Váš názor a zda nemáme případně navštívit i očního lékaře.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Na testování na alergii je opravdu brzo, ale alergická reakce to může být. Nemusí to však znamenat alergii do budoucna. Zkuste vyměnit kosmetiku - pěnu do koupele, tělové mléko, šampon na vlásky - něco, s čím oči přicházejí do kontaktu. Pokud se to neupraví, navštivte očního lékaře.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Zarudlá očička - diskuze


Zarudlá očička - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce