Alergie na mléčnou bílkovinu

Dobrý den, mám syna, kterému se až po roce zjistila alergie na mléčnou bílkovinu. Do té doby jsme se moc oba natrápili. Kromě kolik, bolestí břicha, zácpy střídané s průjmem se naučil i nenávidět spánek, protože v té chvíli se bolesti zřejmě umocnily. Teď čekáme holčičku a ráda bych věděla, kdy mohu vyžadovat test na vyloučení nebo potvrzení této alergie, abychom včas vhodně reagovali a předešli stejným patáliím. Děkuji

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Pokud se vyskytuje v rodině alergie na kravské mléko, doporučuje se u dalších dětí kojení a při nutnosti dokrmu podávání tzv. HA FORMULE - např. BEBA HA, v roce podat adaptované mléko ne HA a po 1 - 2 měsících zařadit kravské mléko, další dítě nemusí mít problémy s kravskou bílkovinou. Pokud mají děti potíže i s HA formulí, dělá se test na alergii na kravské mléko.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Alergie na mléčnou bílkovinu - diskuze


Alergie na mléčnou bílkovinu - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce