Lze užívat současně ATB a probiotika?

Současné užívání probiotik a ATB se prý nemá dělat, protože by se prý ta ATB mohla spíše zaměřit na "pobíjení" těch probiotik namísto těch škodlivých bakterií. Všeobecně je ale většinou každý (lékárník, ostatní maminky) doporučuje brát už při. Jak to tedy je?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Zatím jsem se nesetkala s tím, že by antibiotika s probiotiky nefungovala, naopak, pokud se podají probiotika současně s antibiotiky, je menší procento nežádoucích účinků - průjmy, zvracení, alergické reakce.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Lze užívat současně ATB a probiotika? - diskuze


Lze užívat současně ATB a probiotika? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce