Jak ulevit od rýmy 10měsíčnímu dítěti?

Dobrý den, paní doktorko, naše desetiměsíční dcerka dostala pravděpodobně od bratra velkou rýmu. Používám nosní kapky, otrivin, vytírám grepovými kapkami nosík, snažím se odsávat, v noci nemůže spinkat, okamžitě se rozbrečí a není ji možné ji utišit, tím se jí nosík ucpává ještě více, až padne únavou. Můžete mi prosím poradit, jak jí ulevit? A mohu preventivně v tomto věku podat nějaké multivitamíny?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

I v noci je potřeba nos dítěti vyčistit a odsát hleny. Pokud rýma trvá déle než 4 dny, kontaktujte ošetřujícího lékaře dítěte.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Rýma u 10měs. dítěte - diskuze


Rýma u 10měs. dítěte - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce