Inzerce
Inzerce

Batole už není miminko: jak podpořit imunitu dětí po jejich 1. narozeninách?

Některé pocity a zážitky blednou rychleji než letní opálení. Jenže vzpomínka, jak poprvé držíte v náruči svoje miminko, k nim nepatří. Jeho křehkost a nevinnost vás odzbrojí. I teď, když si po (více než) roce prohlížíte fotky z porodnice. Vybavíte si i zvuky a vůně, co se do snímku nevešly.

 

Inzerce

Nová etapa vývoje, nové potřeby v oblasti výživy

Když zvednete hlavu od telefonu, koukáte na úplně jiného tvorečka. Z miminka vám před očima roste malá osobnost. Ta se batolí, olizuje celý svět a aktivně se seznamuje s prvními kamarády. A vás staví před novou výzvu: jak podpořit její imunitu, aby mohla čelit všem výzvám okolního světa. V dětském kolektivu i mimo něj… Právě obranyschopnost jde ruku v ruce s tím, jak se vaše dítko bude v nových podmínkách adaptovat. 

Co nesmí chybět v batolecím mléku?

Kojení představuje to nejlepší, co může maminka svému miminku dát. Ale jak je to u větších batolat, tedy u dětí od ukončeného 12. měsíce? Čím kojení doplnit nebo jakou výživu dítěti dát, když už není kojené?

Až 55 % malých dětí před svým 18. měsícem života ochutná na popud svých rodičů kravské mléko.4 Jenže rodiče při této volbě zapomínají na specifický obsah bílkovin v kravském mléce, které pro dětský organismus mohou představovat zátěž.

Inzerce

 

Lepší volbou jsou proto tzv. batolecí mléka (podáváná dětem starším 12 měsíců). Co by nemělo chybět ve složení batolecího mléka, například k podpoře správné funkce imunitního systému?

Inzerce
  • Vitamín C a D. Přispívají k normální funkci imunitního systému.2
  • Vitamín D a vápník. Nejdůležitější pomocníci pro normální růst a vývin kostí u dětí.3 Sami nejlépe vidíte, o jak zběsilý sprint se v případě růstu batolat jedná!
  • Prebiotika. Často se skrývají pod záhadnými zkratkami GOS, FOS a LCP. Jejich význam si pamatovat nemusíte, ale hodí se vědět, že jde o polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem.
  • Omega 3 mastné kyseliny. Ty přispívají k rozvoji mozku a nervové soustavy. 

Výběr batolecího mléka můžete konzultovat se svým pediatrem. A když si i přesto nevíte rady, jedním z osvědčených produktů, které vám pravděpodobně doporučí i váš pediatr, je batolecí mléko . Jeho receptura je inspirovaná výživou dětí v raném věku. Pečlivě vybrané ingredience Nutrilonu Advanced 3 se speciální směsí prebiotik GOS/FOS jsou vhodné právě pro děti od 1 roku.

Obsahuje také další důležité živiny, které podporují imunitní systém2 a správný vývoj vašeho dítěte3. Už 1 malý hrneček (166 ml) zajistí děťátku téměř celou denní dávku vitamínu D. Kromě výše zmíněných složek v tomto batolecím mléce najdete také:

Inzerce
  • Železo. I když je v lidském organismu zastoupeno stopově, podílí se na celé řadě činností – přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí3 nebo normálnímu přenosu kyslíku v těle. 
  • Jód. Ovlivňuje správnou funkci štítné žlázy. Přispívá k normálnímu růstu dětí3.

Produkt naopak neobsahuje palmový olej.

Jaké důvody mluví pro zavedení batolecích mlék do výživy batolat?

  • Nutriční vyváženost. Batolecí mléko jsme navrhli tak, aby splňovalo nutriční potřeby malých dětí ve věku 1–2 let. Obsahuje optimální množství bílkovin, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálů, které mimo jiného podporují imunitní systém2 a normální vývoj vašeho dítěte3
  • Posílení imunitního systému. Batolecí mléko obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému2.  Už 1 malý hrneček (166 ml) zajistí děťátku téměř celou denní dávku vitamínu D.
  • Podpora vývoje mozku. Batolecí mléko obsahuje omega 3 mastné kyseliny. Najdete v něm omega 3 mastnou kyselinu alfa-linolenovou, která podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy3. Železo zase přispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí3.
  • Praktická příprava a podání. Příprava mléka je tak jednoduchá, že ho bez problémů zvládnete jednou rukou, když v druhé držíte svoje dítko. V případě Nutrilonu se dává jedna (zarovnaná) odměrka mléka na 30 ml vody. Převařte kojeneckou vodu a ochlaďte ji na doporučenou teplotu dle návodu. Vlijte odměřené množství vody do sterilní lahvičky.

Nezapomínejte na to, že batolecí mléka mají být součástí smíšené a vyvážené stravy. Jakékoliv otázky a pochybnosti vždycky konzultujte se svým pediatrem. 

Jak si poradit s dávkováním?

Jako minimální doporučenou denní dávku, která vychází z více než 120 let zkušeností značky Nutricia s dětskou výživou, se uvádí 2 hrnečky denně (2x 166 ml). Ty obsahují denní dávku živin pro podporu imunity, včetně zmíněného vitamínu D. Nezapomínejte ovšem na to, že každé miminko je jedinečné a má jiné potřeby. Proto je konzultujte se svým pediatrem.

Batolecí mléko Nutrilon Advanced 3 seženete v několika baleních. Nejoblíbenější je 800 gramové balení v praktické dóze. To má navíc odměrku pro správné dávkování s úchytkou pro její hygienické uložení. Příprava mléka je tak jednoduchá, že ho bez problémů zvládnete jednou rukou, pokud na druhé nosíte svého broučka!

Důležité upozornění:

1. 1 hrneček = 166 ml Nutrilon Advanced 3. 2. Vitamíny C a D přispívají k normální funkci imunitního systému. 3. Železo prispívá k normálnímu rozvoji poznávacích funkcí u dětí. Vápník je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí. Jód přispívá k normálnímu růstu dětí. Kyselina alfa-linolenová podporuje rozvoj mozku a nervové soustavy. 4. Brand Health Tracking Slovakia Nutricia, TNS Aisa, duben 2016.

Denní dávka podle hodnot referenčního příjmu podle vyhlášky č. 54/2004 Sb. Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy dětí. Batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Batole už není miminko: jak podpořit imunitu dětí po jejich 1. narozeninách? - diskuze

Poradna

Hlen ve stolici

| Veronika J | 28.03.2024, 14:31

Dobrý den, občas se nám objeví tohle ve stolici , je to hlen ? Dítě 4,5 měsíce , od 3 měsíce na um. Dítě jinak bez problému kaká, nemá žádné potíže , bolesti bříška apod, mám trošku sušší pokožku promazáváme leniens. A často ublinkáváme. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ve stolici je lehce hlen, ale pokud dítě prospívá, není třeba měnit mléko, doporučila bych přidat zeleninový  příkrm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 28.03.2024, 18:44
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×