Inzerce
Inzerce
Inzerce

Malování

Většina dětí ráda maluje a kreslí. Proto jsme pro Vás a hlavně pro Vaše děti připravily různé zajímavé nápady a návody pro malování.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Zajímavé články oddílu Malování

Jak se kreslí...?

Jak se kreslí...?

Jak se kreslí...? Jak se kreslí beruška? (po kliknutí na nadpis se Vám otevře pdf k vytištění) Jak se kreslí houba?   Jak se kreslí jablíčko?

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení

Malování - diskuze

Poradna

Dobrý den, měli jsme s přítelem sex druhý den cyklu (tedy druhý den mé menstruace). Nepoužili jsme antikoncepci a on má strach, že mohu být těhotná. Mně se to zdá nemožné, protože cyklus mívám obvykle celkem dlouhý (klidně 31 nebo 32 dní), a že bych dostala ovulaci hned po menstruaci mi tím pádem připadá nepravděpodobné. Může vůbec taková situace nastat? Nebo je zkrátka z biologického hlediska vůbec možné, aby došlo k oplodnění u ženy s dlouhým cyklem v druhý den cyklu? Případně pokud ano, po jaké době by se mohly objevit první těhotenské příznaky a jaký by byl vhodný čas k provedení těhotenského testu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, je to sice velmi nepravděpodobné, ale zase nemožné to taky úplně není. Některé ženy mají svůj cyklus nastaven tak, že se menstruace překrývá se začátkem ovulace – tudíž mohou být tzv. „plodné“ i při menstruaci. Navíc spermie přežívají až 3 dny. Bývá to věc zejména ke konci menstruace a ne na jejím počátku. Zahrát roli může i nepravidelný cyklus.
Jak jsem již tady v poradně psala, těhotenské testy zachycují hladinu těhotenského hormonu až od určité hladiny (obvykle min. cca 2 týdny od oplodnění). Čím později, tím více hladina nastoupá a tím pravděpodobněji test případné těhotenství prokáže. Test si udělejte z ranní moči, která je nejvíce koncentrovaná. Pokud později budete chtít jistotu, zajděte ke svému gynekologovi, který může odebrat hCG z krve, popřípadě Vám udělat ultrazvukové vyšetření, které má ale smysl až za 5-6 týdnů.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | dnes, 13:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce