Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Hořovice, NH Hospital, Nemocnice Hořovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: NH Hospital, a.s., Nemocnice Hořovice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: K Nemocnici 1106
Www stránky: www.nemocnice-horovice.cz
E-mail: recepce@nemocnice-horovice.cz
Primář: MUDr. Leoš Teslík, I.F.E.P.A.G.

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Každé 1. a 3. pondělí v měsíci (kromě svátků) od 14.30 hodin se koná "Předporodní beseda". Probíhá v konferenční místnosti nemocnice (suterén hlavní budovy, dolů po schodech za hlavní recepcí).
Cena: 250,- Kč za osobu.
Registrace není třeba.

Jak se u nás rodí?

Personálně i přístrojově nadstandardně vybavený IMP pro miminka umožňuje, aby u nás porodily maminky již od 31. týdne těhotenství.

Máme 4 porodní pokoje (1 z nich s masážní vanou) s TV, toaletou, koupelnou a zázemím pro doprovod, na kterých je maminka od přijetí k porodu, rodí zde a zůstává zde i s dítětem 2 hodiny po porodu.
Připraven je i operační sál pro porody císařským řezem.

Jak probíhá poporodní péče?

Po spontánním porodu bez komplikací je maminka po 2 hodinách po porodu převezena na Oddělení šestinedělí. K dispozici je 1 nadstandardní pokoj s možností pobytu rodičky, miminka a doprovodu po celou dobu (700,- Kč/den), 2 nadstandardní pokoje jednolůžkové, 4 dvojlůžkové, 2 třílůžkové a 3 lůžka JIP péče o rodičky po císařském řezu.
Celkem lze využít 21 lůžek.

Domů propuštíme po spontánním porodu 3. den (pokud je matka i dítě bez zdrav. komplikací), po císařském řezu 5. den.

Jak probíhá péče o dítě?

Ke každému porodu chodí neonatolog a novorozenecká sestra, kteří provedou 1. vyšetření a ošetření přímo na porodním pokoji. Neonatolog je přítomen 24 hodin denně.

Na Oddělelní šestinedělí funguje systém rooming-in.

Od roku 2015 máme statut Perinatologického centra intermediární péče.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Využití vany na por. pokoji: 500,- Kč
 • Otec u porodu: zdarma

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Jako jedno z mála pracovišť máme přímo na Oddělení šestinedělí pokoj JIP a neonatologie je hned vedle Odd. šestinedělí - můžeme tak často nosit miminka i maminkám na JIP.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Hořovice (NH Hospital, a.s.) a rozhovor s primářem Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Alešem Klánem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.80)
Porod:
(4.67)
Poporodní gynekologická péče:
(4.92)
Poporodní péče o miminko:
(4.95)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Hořovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • .
  .
  Tereza.hork   | 05.06.2024 13:36:03
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Hořovice
  Nemocnice Hořovice
  Císařský řez 28.12.2022

  Gynekologické oddělení -pozitivní
  Porodnice-pozitivní
  Šestinedělí-pozitivní
  Novorozencke oddělení-smišene pocity

  Očekávaný porod měl být 9.1 ale vše bylo úplně jinak. Druhý svátek vánoční jsme večer jeli na pohotovost pro podezření na únik plodové vody. Ten se nakonec nepotvrdil, paní doktorce se ale nelibily me otoky nohou,rukou a obličeje. Udělala mi pro jistotu kontrolní odběry krve a moči. V moči se potvrdila bílkovina a já jsem byla hospitalizována pro začínající preeklampsii.
  Dva dny jsem byla sledována na oddělení gynekologie. Tady byli všichni moc milí a měla jsem štěstí na paní na pokoji. Bohužel ale mé výsledky krve a moči se zhoršily, nakonec mě začal zlobit i tlak. Malá se ale vůbec na svět nechystala, ale protože se výsledky opravdu rychle zhoršily nebyl už ani čas na to zkusit porod vyvolat, proto se 28 ráno rozhodlo že malá půjde ven císařským řezem.

  Přípravu na císařsky řez jsem absolvovala se sestřičkou která byla moc milá a vše mi vysvětlila.
  Na sále probíhalo vše v pořádku. Částečná narkoza mi sedla tak perfektně že jsem si ani nevšimla že už mě operují ????. Co bylo velmi pozitivní že u operace mohl být i partner a malou jsem mohla hned vidět. Proběhlo i dotepáni pupečníku. Sál je uzpůsoben tak že celou dobu vidíte na sestřičky které pečují o miminko. Po převezeni na IMP sestřičky nosí miminka na pomazlení mamince i tatínkovi aby si užili první společné chvilky. Malá byla bohužel drobnější proto se musela zahřát v inkubátoru ,takže jsme se viděly až později. Ještě než ji odnesly tak jsme se na sále společně pomazli. Při přesunu malé do inkubátoru mohl být celou dobu přítomen partner a s malou mohl zůstat jak dlouho chtěl,pak přišel na pokoj za mnou.

  Sestřičky na šestinedělí byly všechny taky moc milé až na jednu chytrolinku která bohužel nic neuměla a vše od ní bylo velmi bolestivé. Vše věděla a znala ale praxe se minula účinkem.
  Malou jsem si mohla vzít na pokoj podle toho jak já jsem se cítila. Jinak mi ji sestřičky vozily každé tři hodiny na přiložení. Představa toho že vše bude zalité sluncem se nepotvrdila. Čtvrtý den po sekci jsem musela znova na sál na revizi pro vzniklí hematom v ráně. Tam už začala selhavat empatie sester z novorozeneckeho oddělení. Strach maminky o to že nemůže být s ditem je přeci pochopitelná. Čekala jsem větší porozumění od sester které se často setkávají s takovou situací. Bohužel tyto dvě sestry úplně zastiní skvělou práci a péči ostatního personálu z novorozenckého oddělení. Sestřičky Soňa i Lada prosazují razantně svůj názor a úplně z vás udělají uzlíček nervů,a to ani nemluvím o způsobu jakým se vyjadřují o dětech. Byla jsem svědkem nehezkého rozhovoru s miminkem po kterém sestra křičela že ji cituji pochcal její červený outfit. Později jsem se dozvěděla že se i o mé dceři vyjadřovali že řve jak kráva. Shazují práci všech i skvělé laktační poradkyně která mi byla vždy nápomocna. Když mi nebylo dobře a sestry jsem se zeptala jak se malá má ostře mi odpověděla že s nima se má dobře, že se dokážou postarat, to opravdu není empaticky přístup který by jsem čekala. Vždy když jsem zjistila ze maji směnu tyto dve sestry nedej bože ještě společně ,což bylo bohužel dost často zmocnila se mě úplně uzkost.Kdyby nebylo těchto dvou sester tak by bylo vše v pořádku. Ostatní sestřičky jsou andělé pro které není nic problém a vždy vám pomohou. Pokud budu rodit podruhé a nebudou sestry Soňa a Lada zaměstnankyně porodnice v Horovicich ráda se vrátím.
  Karolína02   | 26.01.2023 08:58:04
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji všem
  Rodila jsem v Hořovicích v době pandemie, kdy nebyl povolen žádný doprovod k porodu. Jsem velice ráda, že jsem si zvolila tuto porodnici, byla jsem naprosto nadšená. Můj porod probíhal velice hladce, po příjezdu s prasklou vodou jsem byla odvežena na soukromý pokoj, kde se mi pomalu rozjížděly kontrakce a každou hodinu byl malý kontrolován. Po ranní kontrole na monitoru a zjištění, že už jsem dostatečně otevřená jsem byla odvežena na porodní sál a za dalších 5 hodin byl malý na světě. Personál byl neskutečně milý a ochotný, porodní asistentka Jitka byla skvěla. Porodní sál krásný, nově vybavený a čistý, kde jsem se cítila opravdu dobře. Po porodu jsem byla přesunuta na šestinedělí. Personál opět úžasný, usměvavý a velice ochotný. Musím vyzdvihnout laktační poradkyni, která mě hned naučila správnou techniku kojení s pozitivním přístupem.
  Pokud bych si měla znovu vybírat porodnici určitě by to byly znovu Hořovice. Za mě opravdu 10 z 10.

  Tímto všem moc děkuji a ráda na tento zážitek vzpomínám.
  kneumannová   | 22.05.2020 11:35:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • Záleží na štěstí :-)

  Porod: leden 2018
  Výběru porodnice jsem ve finále věnovala nepřiměřené množství času a energie. Bylo to proto, že v porodnici, kde jsem byla registrovaná jsem se nepohodla s lékaři, kteří mi chtěli vyvolávat porod bez jediného vysvětlení, prostě preventivně, protože jsem 39 +..takže pár dnů před termínem jsem neměla porodnici :-) Do Hořovic jsem jela celkem zdaleka...přes 100 km :-) jo, bláznivá prvorodička. Na úvod musím říct, že si nemyslím, že by to byla tak alternativní a vytuněná porodnice, jak ji prezentují celebrity v médiích...ono pokud přijede rodit neznámá rodička nebo známá osobnost je to prostě rozdíl, takže tím se nenechte prosím zmást.
  Nicméně nelituji a celkově jsem byla spokojená.
  Porod byl rychlý, tři hodiny od příjezdu.
  Věnovala se mi porodní asistentka Markéta Korcová, neměla jsem sál s vanou, po kterém jsem toužila, ale ve finále mně bylo všechno úplně jedno a po vodě jsem ani netoužila :-) Markétka byla fajn a moc mi pomohla. Ve finále klesly malému ozvy a porod dokončila společně s MUDr. Hokerovou. Nejdřív se přiznám, že jsem se trošku lekla, že mě bude rodit doktorka, co vypadá o deset let mladší než já (mimochodem v Hořovicích jsou strašně mladé doktorky :-) ), ale ničemu to nevadilo :-) a paní doktorka na mě působila profesionálně :-) pokud to jako laik a prvorodička mohu hodnotit, pomohla mi a povzbuzovala mě v tlačení 4kg dárečku.
  Nečekejte, že vám dají dítě hned na tělo jak jsem si myslela, že to je všude....nejdříve ošetřují, kontrolují a pak až dávají dítě na tělo matce :-( to pro mě bylo velké zklamání a nepochopení...jak je toto možné v Hořovicích...:-( nicméně malý musel nakonec preventivně na JIP, takže po této stránce více mých představ vzalo za své :-( Na JIPu milé a pohodové sestřičky.
  Oddělení šestinedělí už horší...trošku doba minulá...myslím teď dětské sestřičky. S kojením moc pomoci nečekejte, max že vám bude sestra zcela nečekaně sahat na bradavky a mačkat, zda teče mléko, dost necitelně...opět v médiích trochu jiná prezentace....co se podpory v péči o dítě postrádala byl individuální přístup...sestrám šlo hlavně o to, aby šlo vše podle pravidel, tabulek, aby měly vše podepsané a byly posichrované..pak už jim to bylo jedno..a já vyplašená prvorodička se ani moc neptala..tady jsem podporu a trošku jiný přístup čekala se přiznám...Dětské lékařky mi přišly fajn, vlastně i jeden pan dětský lékař, ať nemluvím jen o ženách.
  Jídlo no comment, asi všude stejné...nebylo to ani dobré, ani výživově hodnotné ani nic podobného :-) kdyby mě nedotoval jídlem přítel, tak asi umřu hlady :-D
  Celkově spokojenost. Všude je něco. Měla jsem štěstí na pokoj, že jsem měla nadstandard, což bylo super. A sestry i lékařky gynekologie byly příjemné a fajn.
  Co bylo šílené a to je asi taky všude bylo to, že vám do pokoje někdo vlítne asi tak 100x za den...to se fakt těšíte domů už skrz klid...x krát za den různí lékaři, sestry, pak jídlo, pak jdou pro tácek..pak jedna paní donese plíny, druhá hygienické potřeby na wc, třetí přijde vytřít podlahu :-D hodně veselé toto :-D hlavně klid a pohoda :-)
  Zkrátka doporučuji, ale prosím naivně si nemyslete, že váš porod bude jako porod Andrey Kerestešové atd. :-D
  Nejvíc bodů dávám Porodní asistentce Markétce Korcové.?
  SilvieUli   | 20.04.2019 22:04:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Profesionalita
  V hořovické nemocnici jsem rodila předčasně, syn přišel na svět o dva měsíce dříve. Chtěla bych tímto ocenit naprosto perfektní přístup všech lékařů a sestřiček, veškerého personálu, se kterým jsem přišla za svůj 5ti týdenní pobyt v nemocnici do kontaktu. Všichni jsou milí a profesionální a paní primářka a neonatologii je anděl.
  Porod v hořovické nemocnici mohu jen doporučit!
  Baarunka   | 28.10.2018 23:22:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Hořovice
  Rodila jsem v roce 2017 v hořovické porodnici a všem doporučuji. K porodu se není nutné registrovat. Můžete navštěvovat gynekologickou ambulanci od 36. týdne. Porod proběhl bez komplikací a rychle díky skvělé lékařce a porodní asistentce. Porodnice i oddělení šestinedělí jsou nadstandardně vybavené, nově zařízené, prostředí je pěkné, čisté, několikrát denně se uklízí. Především oceňuji profesionalitu lékařů a sester na porodním oddělení, gynekologickém oddělení a dětském oddělení, čisté prostředí, daná pravidla návštěv, která Vám zajistí soukromí a klid na pokoji. Dále jsem uvítala, že veškeré jídlo Vám nosí personál přímo na pokoj šestinedělí.
  jromova   | 13.02.2018 20:07:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • NH Hospital v Hořovicích
  V hořovické porodnici jsem rodila v listopadu 2014 a můžu všem jedině doporučit. Při rozhodování o volbě porodnice jsem dala na dobré jméno NH Hospital, které je známo i mimo berounský region, a vyplatilo se :-).

  Úplně na začátku mě překvapilo velmi moderní až nadstandardní vybavení porodnice, od zařízení porodních sálů až po pokoje na oddělení šestinedělí. Vše je jednoznačně podmíněno příjemnému pocitu rodičky při současném zachování vysoké úrovně péče o ni i o miminko. Myslím, že asi každá z nastávajících maminek ocení samostatné porodní pokoje, kde je porod čistě soukromou a intimní záležitostí. Po celou dobu jsem měla pocit, že snad ani nejsem v nemocnici....

  Nejvíc ze všeho ale oceňuji profesionalitu a lidskost u lékařského i sesterského personálu, všichni byli prostě úžasní...díky tomu mám na můj první porod jen samé pozitivní vzpomínky a této porodnici musím dát jedině palec nahoru :-)
  daada   | 04.12.2014 00:23:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice v Hořovicích
  Dlouho jsem zvažovala, kde rodit...nakonec jsem dala na slova kamarádek a vybrala si Hořovice - a nyní všem doporučuji!!! Nenašla jsem nic, co by se dalo vytknout - lékaři, sestry, dětské sestry, dokonce i pomocný personál - všichni byli milí a příjemní. Prostředí také na jedničku - porodní pokoj připomínal spíš obývací pokoj, koupelna na dosah, žádné halogeny, ale příjemné osvětlení...porodní lůžko, na kterém zůstáváte i po porodu, takže žádné stěhování, když máte pocit, že tělo není vaše :-)) Porodní asistentky i lékařka výborné - poradily, pomohly, když bylo nejhůř...oddělení šestinedělí také na jedničku - já byla na pokoji sama, ostatní pokoje po dvou nebo třech maminkách, s vlastní koupelnou a záchodem (několikrát denně uklízených), všude klid, čisto a útulno - pokud jde o návštěvy, jsou daná pravidla, která při dodržování zajistí klid všem maminkám i dětem...
  danule38   | 24.10.2012 16:27:58
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×