Porodnice Hořovice, NH Hospital, Nemocnice Hořovice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: NH Hospital, a.s., Nemocnice Hořovice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: K Nemocnici 1106
Www stránky: www.nemocnice-horovice.cz
E-mail: recepce@nemocnice-horovice.cz
Primář: MUDr. Věra Pavlů

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Každé 1. a 3. pondělí v měsíci (kromě svátků) od 14.30 hodin se koná "Předporodní beseda". Probíhá v konferenční místnosti nemocnice (suterén hlavní budovy, dolů po schodech za hlavní recepcí).
Cena: 250,- Kč za osobu.
Registrace není třeba.

Jak se u nás rodí?

Personálně i přístrojově nadstandardně vybavený IMP pro miminka umožňuje, aby u nás porodily maminky již od 31. týdne těhotenství.

Máme 3 porodní pokoje (2 z nich s masážní vanou) s TV, na kterých je maminka od přijetí k porodu, rodí zde a zůstává zde i s dítětem 2 hodiny po porodu.
Připraven je i operační sál pro porody císařským řezem.

Jak probíhá poporodní péče?

Po spontánním porodu bez komplikací je maminka po 2 hodinách po porodu převezena na Oddělení šestinedělí. K dispozici je 1 nadstandardní pokoj s možností pobytu rodičky, miminka a doprovodu po celou dobu (700,- Kč/den), 2 nadstandardní pokoje jednolůžkové, 4 dvojlůžkové, 2 třílůžkové a 3 lůžka JIP péče o rodičky po císařském řezu.
Celkem lze využít 21 lůžek.

Domů propuštíme po spontánním porodu 3. den (pokud je matka i dítě bez zdrav. komplikací), po císařském řezu 5. den.

Jak probíhá péče o dítě?

Ke každému porodu chodí neonatolog a novorozenecká sestra, kteří provedou 1. vyšetření a ošetření přímo na porodním pokoji. Neonatolog je přítomen 24 hodin denně.

Na Oddělelní šestinedělí funguje systém rooming-in.

Od roku 2015 máme statut Perinatologického centra intermediární péče.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Využití vany na por. pokoji: 500,- Kč
 • Otec u porodu: zdarma

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Jako jedno z mála pracovišť máme přímo na Oddělení šestinedělí pokoj JIP a neonatologie je hned vedle Odd. šestinedělí - můžeme tak často nosit miminka i maminkám na JIP.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Hořovice (NH Hospital, a.s.) a rozhovor s primářem Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Alešem Klánem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.87)
Porod:
(4.76)
Poporodní gynekologická péče:
(4.97)
Poporodní péče o miminko:
(5.00)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Hořovice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Profesionalita
  V hořovické nemocnici jsem rodila předčasně, syn přišel na svět o dva měsíce dříve. Chtěla bych tímto ocenit naprosto perfektní přístup všech lékařů a sestřiček, veškerého personálu, se kterým jsem přišla za svůj 5ti týdenní pobyt v nemocnici do kontaktu. Všichni jsou milí a profesionální a paní primářka a neonatologii je anděl.
  Porod v hořovické nemocnici mohu jen doporučit!
  Baarunka   | 28.10.2018 23:22:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Hořovice
  Rodila jsem v roce 2017 v hořovické porodnici a všem doporučuji. K porodu se není nutné registrovat. Můžete navštěvovat gynekologickou ambulanci od 36. týdne. Porod proběhl bez komplikací a rychle díky skvělé lékařce a porodní asistentce. Porodnice i oddělení šestinedělí jsou nadstandardně vybavené, nově zařízené, prostředí je pěkné, čisté, několikrát denně se uklízí. Především oceňuji profesionalitu lékařů a sester na porodním oddělení, gynekologickém oddělení a dětském oddělení, čisté prostředí, daná pravidla návštěv, která Vám zajistí soukromí a klid na pokoji. Dále jsem uvítala, že veškeré jídlo Vám nosí personál přímo na pokoj šestinedělí.
  jromova   | 13.02.2018 20:07:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • NH Hospital v Hořovicích
  V hořovické porodnici jsem rodila v listopadu 2014 a můžu všem jedině doporučit. Při rozhodování o volbě porodnice jsem dala na dobré jméno NH Hospital, které je známo i mimo berounský region, a vyplatilo se :-).

  Úplně na začátku mě překvapilo velmi moderní až nadstandardní vybavení porodnice, od zařízení porodních sálů až po pokoje na oddělení šestinedělí. Vše je jednoznačně podmíněno příjemnému pocitu rodičky při současném zachování vysoké úrovně péče o ni i o miminko. Myslím, že asi každá z nastávajících maminek ocení samostatné porodní pokoje, kde je porod čistě soukromou a intimní záležitostí. Po celou dobu jsem měla pocit, že snad ani nejsem v nemocnici....

  Nejvíc ze všeho ale oceňuji profesionalitu a lidskost u lékařského i sesterského personálu, všichni byli prostě úžasní...díky tomu mám na můj první porod jen samé pozitivní vzpomínky a této porodnici musím dát jedině palec nahoru :-)
  daada   | 04.12.2014 00:23:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice v Hořovicích
  Dlouho jsem zvažovala, kde rodit...nakonec jsem dala na slova kamarádek a vybrala si Hořovice - a nyní všem doporučuji!!! Nenašla jsem nic, co by se dalo vytknout - lékaři, sestry, dětské sestry, dokonce i pomocný personál - všichni byli milí a příjemní. Prostředí také na jedničku - porodní pokoj připomínal spíš obývací pokoj, koupelna na dosah, žádné halogeny, ale příjemné osvětlení...porodní lůžko, na kterém zůstáváte i po porodu, takže žádné stěhování, když máte pocit, že tělo není vaše :-)) Porodní asistentky i lékařka výborné - poradily, pomohly, když bylo nejhůř...oddělení šestinedělí také na jedničku - já byla na pokoji sama, ostatní pokoje po dvou nebo třech maminkách, s vlastní koupelnou a záchodem (několikrát denně uklízených), všude klid, čisto a útulno - pokud jde o návštěvy, jsou daná pravidla, která při dodržování zajistí klid všem maminkám i dětem...
  danule38   | 24.10.2012 16:27:58
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce