Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinka 23. měsíc

Návštěva příbuzných na Slovensku

Dítě online - Julinka

Julinčin dvacátý třetí měsíc začal návštěvou našich milých příbuzných na Slovensku. Cesta autem trvala jen něco málo přes dvě hodinky a tak ji Julinka v pohodě zvládla. Vyrazili jsme hned ráno a přesto si na chviličku zdřímla. U tet a strejdů v přírodě se jí stejně jako loni ohromně líbilo, užívala si maximálního prostoru na běhání, zkoumala kdejakou kytičku, větvičku, broučky a byla doslova v sedmém nebi.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Kupodivu se stejně jako Míša hned s každým skamarádila a tak šla jen z ruky do ruky a já měla čtyři dny naprostý klídek.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Zrovna byly tropy i tam, tak jsme Julince každý den vytáhli alespoň vaničku a mohla se čvachtat. Bylo moc fajn, že ve stejnou dobu tam byli i Lojzovi rodiče a tak si děti užily i prarodičů.

Dítě online - Julinka
Následující horké dny jsme strávili buď na koupališti nebo někde ve stínu na hřišti. Julinka je stejně jako brácha velký vodomil a tak bylo občas opravdu těžké dostat ji z vody ven.

Inzerce

Dítě online - Julinka

Julinčiny pokroky

Tento měsíc se nám opět krásně rozmluvila. Sice výslovnost není stoprocentní, ale už se začíná vyjadřovat v krátkých větách. Tady je máma. Tady je táta. Kde je Archie? Já bouchla, fofokej (Já jsem se bouchla, pofoukej). To je jen krátký výčet toho, co poslední dobou nejčastěji říká. Zalíbilo se ji slůvko TAKY a tak třeba při prohlížení knížky říká: To je kočka, tady je taky kočka atd. Vlastně se dá říct, že to základní už nám dokáže sdělit a domluvíme se.
S nočníkem taky dělá pokroky, plenku už má jen na spaní nebo když jsme venku, tam to ještě neriskuji bez, ale doma si sama od sebe dojde na záchod pro nočník a pak jej hrdě donese už naplněný a křičí u toho BAVOOOO (bravo). Taky se snaží počítat a zná číslovky 1-8, akorát velice často splete jejich pořadí. Ale je to sranda, jak se snaží počítat. No a zálibou číslo jedna jsou teď kuželky. Sama si je pokaždé jinak naaranžuje a pak se snaží koulí porazit. Jelikož si je ale často seřadí všechny vedle sebe, je pak opravdu těžké trefit najednou víc než dvě. 

Dítě online - Julinka

Inzerce

Krátká dovolená v Lednici

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

V polovině srpna jsme vyrazili na tři dny do Lednice. Ubytování jsme měli v prima penzionu, jehož součástí byly i stáje a děti to tam samozřejmě strašlivě táhlo. V rámci poukazu jsme měli i hodinovou vyjížďku na koni, tedy já, protože jsem ten pobyt dostala k narozeninám, ale když jsem viděla, jak se Míša celý třese, aby se svezl, půjčili jsme si na hodinu poníka a k našemu překvapení jsme si ho mohli vzít sami do parku a pěkně na něm děti povozit. Jezdil tedy převážně Míša, ale nakonec se odvážila i Julinka a máme na tu hodinu opravdu skvělé vzpomínky.

Dítě online - Julinka

Druhý den jsme se ještě po parku svezli kočárem a lodí a přitom viděli spoustu krásných památek.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

Taky jsme stihli zámek ve Valticích a poslední den Apollonův chrám a lovecký zámeček Rendez-vous.

Dítě online - Julinka

Měla jsem trošku obavy, že s dětmi toho tolik nestihneme, ale občas se mi zdálo, že mají víc energie než my. Večer ale pokaždé odpadli do pěti minut. Když zjistili, že se vracíme domů, vůbec z toho neměli radost, strašně je oba bavilo pořád někde pochodovat.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

Střevní chřipka

Bohužel hned po návratu domů se udělalo nejdřív špatně Míšovi a další den i mně s Julinkou. Nejspíš jsme si dovezli nějakého bacila a celkem ošklivě nás skolila střevní chřipka. Naštěstí u Míši i Julinky byl ten průběh celkem rychlý. Ale Julinku to chytlo večer a ten první den blinkala až do dvou do rána. Bylo mi jí tolik líto, ležela jak placička a ani neplakala, jen nechápala, co se to děje. Každopádně do tří dnů byli oba zase v pohodě a stihli jsme tak tradiční Karmaš u našich v Oticích. Dali jsme si slavnostní oběd a potom hurá na kolotoče. Julinka si oblíbila jedno autíčko a po celou dobu pak odmítla zkusit cokoliv jiného.

Čeká nás dovolená u moře

Tyto poslední dny už jsme nikam nejeli a spíš jsme jen tak odpočívali, aby děti byly fit na dovolenou. Julinka už za dva dny poprvé uvidí moře a já se na tu chvilku opravdu moc těším. Snad hezky zvládne jak let, tak cestu autobusem do hotelu. Ale ona je holka šikovná a věřím, že si celý pobyt maximálně užije.

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 23. měsíc - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×