Inzerce
Inzerce

Julinka 30. měsíc

Dítě ONLINE - Julinka

Další dva měsíce jsou za námi. Tentokrát nemůžu říct, že uběhly jako voda, protože obě děti byly často nachlazené, hlavně Míša a tak jsme většinu času trávili doma, což nám celkem dost vadilo, ale o to víc jsme si užili každý výlet, na který se nám podařilo vyrazit.

Dítě ONLINE - Julinka

Inzerce

Naše kroky nejčastěji vedly za zvířátky. Koncem února jsme se vydali pozdravit labutě na nedaleké jezírko.

Dítě ONLINE - Julinka

Inzerce

A samozřejmě jsme jim donesli i spoustu jídla. Jeden den jsme sebou vytáhli i babičku a zašli se podívat do arboreta, kde je moc pěkný zvířecí koutek.

Dítě ONLINE - Julinka

Inzerce

Měli jsme dokonce velké štěstí, protože tam zrovinka poslední den probíhala výstava Preparátor a tak měli prckové oči navrch hlavy, když koukali na spoustu vycpaných druhů zvířat z několika různých kontinentů.

Dítě ONLINE - Julinka

Inzerce

Julinka dostala od Ježíška nové kolo-odrážedlo a tak hned, když se udělalo hezky, a že si letos jaro pospíšilo, vydali jsme se ho vyzkoušet i venku.

Prvních pár metrů bylo kostrbatých, ale Juli rychle odkoukala techniku od Míši a pak už jsme jen pořád slyšeli TŘI DVA JEDNA START a oba soutěžili, kdo bude první u nás.

Dítě ONLINE - Julinka

Julinka si kolo opravdu oblíbila a tak teď startuje téměř denně aspoň na chviličku. A dokáže se u toho tvářit tak důležitě, že se musíme smát.

Dítě ONLINE - Julinka

Další důležitou událostí byl karneval, který pořádala školka, kterou navštěvuje Miška. Naši lumpíci vyrazili za piráta a včeličku.

Dítě ONLINE - Julinka

Julinka si svůj kostým tak zamilovala, že v něm často poletuje i teď doma. Minule pobavila pošťáka, který nám dovezl balík, a ona si pro něj šla přestrojená za včelku.

Koncem března jsme si ještě udělali výlet do ostravské zoo a konečně jsem měla pocit, že děti víc baví koukat na zvířátka než vyhledávat atrakce, skluzavky apod. Julinka se vydržela na některé druhy bez hnutí koukat a sledovat i deset minut. Samozřejmě největší nadšení proběhlo u koz, které i sama hezky krmila z ruky.

Dítě ONLINE - Julinka

Dítě ONLINE - Julinka

Juli je pořádná šibalka, je hodná, už se tolik nevzteká jako minulé dva měsíce, kdy zkoušela, co si může dovolit, zato nás teď „baví“ jinými kousky. Tuhle si třeba na obličej namazala půlku Nivey.

Dítě ONLINE - Julinka

V bytě už pomalu není zeď, kde by nebyla nějaká malůvka, uhlídat Juli s tužkou je nadlidský výkon, schováváme, domlouváme a stejně si nedá pokoj. Malování je její velká vášeň, ale musím říct, že na to, že má dva a půl roku maluje fakt moc hezky. Nejraději na svou tabulku a umí už krásně nakreslit auto, traktor, sluníčko, motýla, šneka… Hlavně se podivuju, jak krásné držení tužky má už teď.

Dítě ONLINE - Julinka

Dále si zase hezky obohatila slovní zásobu, ráda si se mnou prohlíží knížky a všechno opakuje. S výslovností stále dost pokulhává, ale s Míšou už vedou perfektní rozhovory. Nejraději se vykecávají ve vaně a pokaždé je na ně legrační pohled. Sednou si vedle sebe a nohy vystrčí ven.

Dítě ONLINE - Julinka

Trošku mě mrzí, že jsme museli Julince předčasně zrušit plavání. Za začátku se ji v bazénu moc líbilo, ale pak přišla chvilka nepozornosti, kdy si lokla a od té doby měla velký strach. Jelikož už se ale jednalo o dvě poslední lekce, řekla jsem si, že ji nebudu trápit a bazén zkusíme zase později. Na cvičení ve školce stále chodí, dokonce už dostala první medaili a diplom.

Nedávno jsme oslavili Míšovy 5 narozeniny a Julinka už krásně přednesla svou gratulaci a měla pro Mišku taky dárek, který jsme mu společně vybrali.

V dubnu nás čeká zápis do školky a tak si musíme poslední měsíce pospolu co nejvíc užít.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 30 měsíců - diskuze

 • Krásné počtení     jste báječní

  Jo jo, Julinka zdědila talent po mamince   šikovné ruce se nezapřou      
  škubanek   | 11.04.2014 21:20:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Julinka je nádherná  A úplně čumím,co už umí namalovat!Karolínka sice taky kreslí na tu jednu zeď (v posledních týdnech tam toho přibylo teda sakra moc),ale v žádném případě tak hezky.Juli je šikulka 
  veverka77   | 10.04.2014 17:36:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krásné fotečky i čtení.
  Honafa   | 10.04.2014 12:32:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi parádní čtení.Jak je Juli u těch koz,tak mi to připomnělo Tobiho,jenže on se jich bojí.Má panický strach ze psů.
  Do Zoo se taky chystáme až bude hezky,protože mám taky pocit,že Tobi začíná více vnímat zvířatka a do Zoo se těší.
  Zuzbr   | 10.04.2014 10:26:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Je krasna a sikovna a auto me prekvapilo. Malovani asi Klarky hobby nebude, ta neda ani slunicko.   
  sazicka   | 10.04.2014 10:23:56
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,

mám v tom trochu zmatek. V květnu (přesné datum ještě nevím) by mi měla končit mateřská dovolená. Jestli jsem správně pochopila, měla bych si zažádat u zaměstnavatele o čerpání dovolené (která mi zbyla před mateřskou) a následně nástup na rodičovskou dovolenou. A na ÚP vyplnit formulář na žádost o rodičovský příspěvek. Mám dotaz, co se týče nástupu na rodičovskou. V tom formuláři pro ÚP mám dát datum nástupu takový, kdy mi skončí čerpání dovolené u zaměstnavatele nebo den, kdy mi končí mateřská? Na mateřskou jsem nastupovala 3.11.2020, snad mi někdo poradí datum konce mateřské, abych ho špatně nevypočítala.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud se Vám narodilo jedno dítě a nenastupovala jste na mateřskou dovolenou později než počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu, máte nárok na mateřskou dovolenou v délce 28 týdnů, tedy končí Vám 17. května. Zaměstnavatele můžete požádat o čerpání dovolené od 18. května a po skončení dovolené o čerpání rodičovské dovolené. Nárok na dovolenou Vám vzniká i za dobu mateřské dovolené a maximálně do výše dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby se jako výkon práce pro účely dovolené započítává také rodičovská dovolená.
Rodičovský příspěvek můžete začít čerpat ihned po skončení peněžité pomoci v mateřství (PPM) nebo později, například od června, záleží na Vašem uvážení a není podstatné nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání. Pokud je však souběh PPM a rodičovského příspěvku v jednom měsíci, náleží rodičovský příspěvek, jen je-li vyšší než PPM, a to ve výši rozdílu mezi rodičovským příspěvkem a PPM v daném měsíci.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.04.2021, 23:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce