Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinka 2 roky

Naše sladká Julinka už sfoukla druhou svíčku na dortu. Pravda tedy je, že sfouknutí se jí podařilo až letos, ale zato jsme svíčky zapalovali nejmíň desetkrát, protože se to oběma, i Míšovi moc líbilo.

Dovolená u moře

 Dítě online - Julinka

Ale abych nepředbíhala, na konci srpna už jsme odpočítavali dny a hodiny, než konečně odletíme k moři. Nakonec jsme vybrali krásný hotel přímo na pláži v Tunisku se spoustou bazénů a zázemí pro děti. Trošku jsem se bála, jak s dětmi zvládneme cestu letadlem, ale oba byli vzorní, dokonce si na chvilku schrupli, a když byli vzhůru, zvědavě nakukovali z okýnka. Míša pak pobavil cestující, když z plna hrdla zakřičel, že vidí celý vesmír. Na letišti v Tunisku už to byla rychlovka a čekala nás jen hodinová cesta autobusem k hotelu. Už po přistání jsem se podivila, že nesvítí sluníčko (bylo kolem poledne), to jsem ještě netušila, že budeme mít celkem špatné počasí během celého pobytu. Sluníčko se ukázalo jen zřídka, několikrát nám dokonce chvilkama pršelo a poslední tři dny jsme se ani nedostali s dětmi do moře, protože tam foukal příliš silný vítr a byly obří vlny. Naštěstí ty první dny to šlo a tak jsme radostně pozorovali Julinku, jak si poprvé vychutnává hopsání ve vlnách a hry na písku.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Dovolenou s námi trávili ještě naši přátele se svým 14ti měsíčním chlapečkem, který se do Juli nejspíš zamiloval a pořád ji naháněl a snažil se dát pusinku.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Byli oba rozkošní. Volba hotelu se ukázala jako správná, veškerý personál, včetně číšníků i uklízeček dětem věnoval až neskutečnou pozornost, hladili je, občas i pusu dali, kupodivu znali i spoustu frází v češtině a tak jsme měli o zábavu postaráno. Děti pobíhaly od jednoho bazénu k druhému, ale nejoblíbenější byl samozřejmě ten s tobogány. Julinka byla poprvé dost opatrná, ale další dny už nás všechny popoháněla, ať s ní běžíme nahoru a jezdíme, samotnou bych ji samozřejmě nepustila. Udivilo mě, že si troufla i na prudké skluzavky, kde jsme po dojezdu vždy obě skončily pod vodou.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Na zahradě fungoval taky mimiklub pro děti, kde animátoři děti i hlídali, ale my jsme tam vzali prcky vždy jen na chvilku, aby se vyblbli. S jídlem taky nebyl problém, vždy se z té ohromné nabídky dalo vybrat něco vhodného i pro děti a Julince jsme pro jistotu vzali i nějaké příkrmy z domova. Samozřejmě se nejvíc těšili na oběd a večeři, protože to se podávala i senzační zmrzlina. Skrze počasí jsme se nakonec rozhodli absolvovat i jeden výlet a jeli jsme se podívat na velbloudy.

Dítě online - Julinka

Inzerce

V ceně byla nejen hodinová vyjížďka na velbloudech, ale taky nás místní naučili jejich tance, ochutnali jsme jejich zvláštní pochoutky a mohli jsme se podívat na menší zvěřinec. Juli se na zádech velblouda líbilo asi jen dvě minuty, pak se rozplakala a pan průvodce ji celou hodinu nesl v náručí. Asi se mu hodně líbila, protože se mě ptal, kolik bych za ni chtěla velbloudů. Dovolená nám strašně rychle utekla, a i když počasí zrovna neklaplo, děti to myslím vůbec nepocítily a užívaly si jak vodních radovánek, tak večerních dětských diskoték, které jsme si žádný večer nenechali ujít.

Dítě online - Julinka

Oslava druhých narozenin

Ihned po návratu jsme začali plánovat Julince oslavu. Jelikož narozeniny vyšly na středu, dort a dárečky jsme nechali na neděli, jen my s Lojzou jsme to nevydrželi a Juli dostala krásný kočárek a dalšího igráčka do sbírky.

Dítě online - Julinka

Trošku jsem se děsila toho, že přesně na své narozeniny musí na prohlídku k zubaři, ale nakonec se z toho vyklubala prima návštěva a Julinka si odnesla i spoustu malých dárečků. V neděli už bylo vše připravené, sešla se spousta gratulantů a naše malá si užívala veškerou tu pozornost a tvářila se hrozně důležitě.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

A teď trošku čísel. Julinka už váží něco málo přes 12 Kg, měří skoro 90 cm (nevím přesně, ona nepostojí) na den už jí stačí jen dvě až tři plenky, vesměs jen na cestování a spaní. S jistotou vím, že už používá víc jak 100 slov. Donedávna se ještě občas spletla a místo mámo mi řekla táto, ale teď se i sama opraví a řekne TÁTA NENENE, MÁMA. Jen Míšovi teď pořád říka Tišo, myš je tyš, přitom M umí říct krásně, tak nevím, kde je chyba. Spoustu slov si zjednodušuje a pak ji kromě nás nikdo nerozumí. Ale snaží se opakovat vše, co slyší.

Julinka je taky čím dál citlivější, nedávno jsme na ni z legrace vybafla, když se probudila po obědě o hodinu dřív, proč ještě nespí a ona se normálně rozplakala. Vůbec těžko snáší, když na ni zvýšíme hlas, ale často je za jejím smutkem spíš vypočítavost a skvělý herecký výkon. Tohle jsme u Míši neznali. Ale jinak je moc poslušná, hodná a Míša ji doslova zbožňuje. Měli tedy období, kdy se dost přetahovali o hračky, ale teď se kolikrát za den ani nepoškorpí, což se mi zdá fakt úžasné a jsem zvědavá, jak dlouho jim to vydrží. Občas mě dojme i to, když se dívají na pohádku, Julinka se o Míšu opře nebo si na něj položí nohy a takhle spolu vegetí. 

Dítě online - Julinka

V září nám nastaly zase denní povinnosti. Rozhodla jsem se ale ten poslední rok doma s Julinkou maximálně užít a zatím si nepřipouštím, že by tahle úžasná „dovolená“ měla už za rok skončit.

Zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 2 roky - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×