Inzerce
Inzerce
Inzerce

Julinka 26 měsíců

Dítě online - Julinka

Uběhly další dva měsíce a tak se hlásíme s podzimním deníčkem. Říjen se nám celý krásně vyvedl a Julinka každým dnem příjemně překvapovala.

Drakiáda

Z kraje měsíce měl Miška drakiádu, kterou pořádala jeho školka a my s Julinkou jsme také nemohli chybět.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Obě děti si celé slunečné odpoledne nemohly vynachválit, víc jak hodinu sledovaly různobarevné draky, jak se vesele pohupují vysoko nad nimi, potom si společně sedly k táboráku a nakonec dostaly sladkou odměnu a medaile. Jelikož se Julinka činila taky, dostala medaili a lízátko i ona. Pouštět draka jsme ale byli i s bolkama Škubánkem a Veverkou 77, děti se vyřádily i na hřišti a bříška si nacpaly dobrou bábovkou od „tety Martinky“.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Počasí opravdu přálo a tak jsme vyrazili i do přírody a Lojza fotil jako o závod krásné podzimní snímky. Julinka už se krásně naučila zacvrlikat sýýýýýl, když vidí, že na ni míří objektiv.

Dítě online - Julinka

Inzerce

Taky jsme děti vzali do aquaparku a Juli už se ani trošku nebála sama se brodit v bazénku pro děti a s taťkou si párkrát sjela i velký tobogán.

Julinka

Inzerce

Cvičení dětí a maminek

Největší novinkou je ale to, že jsme spolu začaly chodit do cvičení dětí a maminek ve školce, kam chodí Miška. Příští rok nastupuje i Julinka a paní učitelka měla skvělý nápad s tímto cvičením, které funguje jako adaptační program, aby si menší děti pomalu zvykaly na nové prostředí, které je čeká. A teď tedy musím Julinku opravdu hrozně moc pochválit, protože už od začátku ji cvičení jde, je strašně šikovná, hned vše správně zopakuje, ať už cviky nebo taneček a nebojí se ani adrenalinových věcí, jako je kotoul na žíněnce. Nejúžasnější je ale to, jak ji cvičení baví a jak už se pokaždé nemůže dočkat a od zastávky do školky mě vyloženě táhne. První půlhodinu se cvičí a další půlhodinu mají děti volno a můžou si hrát, s čím chtějí. Samozřejmě naše Julinka šplhá, kam se dá a nebo sedí u garáží s autíčky.

Dítě online - Julinka

Míša ji v hraní ovlivňuje čím dál víc, u všeho mu totiž musí asistovat a tak společně často prohání auta a vláčky a následuje výbuch smíchů, když se stane bouračka.

Dítě online - Julinka

Oba milují jízdu na motorce a kole, a když se k nim ještě přidá jejich „bláznivý“ strejda je o dokonalou zábavu postaráno.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

Šikovná Julinka

Myslím, že za poslední dva měsíce se Julinka hodně osamostatnila. Jídlo už potřebuje jen dovyškrábnout z talíře, přes den už vůbec nemívá nehody a krásně chodí na nočník, plenku dáváme jen na noc, krásně si sama vyhraje, zpívá si (i když málokdy rozumíme), ve vaně se chce sama mýt a pomáhá i bráchovi, ráda si čistí zoubky, pomáhá mi v kuchyni, zkrátka je opravdu šikulka. I v mluvení udělala opět pokroky, sice má dost špatnou výslovnost, ale už mluví i v krátkých větách jako Dobré ráno, mámo. Mámo dej ham ham. Mámo dej pusinku. Mámo, kde jsi? Odpoledne potom mámo vystřídá táto. Ale domluvíme se s ní vážně hezky.

Návštěva prarodičů

Z kraje listopadu se za námi přijeli podívat babička s dědou z Horního Slavkova a tak si děti užily další veselý týden. Prakticky od rána do večera se od nich neodlepily.

Dítě online - Julinka

Mišku jsme ze školky odhlásili jen na dva dny a když zrovna ve školce byl, vzali babi s dědou obvykle Julinku krmit kačenky, což Juli přímo zbožňuje.

Dítě online - Julinka

V neděli jsme si pak udělali výlet vlakem do Jakartovic, kde jsme si zašli na výborný oběd.

Dítě online - Julinka

Juli i Míša měli samozřejmě největší zážitek z jízdy vlakem a i když jsme jeli až na konečnou, vůbec nechtěli vystoupit. Nakonec jsme je ale přemluvili, hlavně slíbená jízda na poníkovi vše urychlila. Restaurace je totiž součástí velkého areálu, kde chovají koně.

Dítě online - Julinka

Cestou zpátky Julinka vytuhla za první zastávkou.

Dítě online - Julinka

Lampionový průvod

Letos jsme taky vzali Julinku poprvé na lampiónový průvod, který rovněž pořádala Míšova školka. Byla to nádhera, sešla se snad celá vesnice a i naši prckové si pyšně vykračovali s lampióny. Šlo se podél řeky, kde se občas zjevil i vodník a jiná strašidla, ale děti se nebály a smály se.

Dítě online - Julinka

Dítě online - Julinka

Julinka je vážně zlatá, strašně hodná a zatím i hezky poslouchá. Nejvyšší autorita je samozřejmě Míša, toho poslechne hned a bez remcání. A taky se po něm samozřejmě opičí a musí všechno dělat a říkat stejně jako on. Miška už má občas tendence ji využívat a nenápadně ji posílá pro bonbón nebo kousek čokolády a Juli vždy ochotně jde. Momentálně je ale nejúžasnější pohled, když společně zpívají nebo říkají básničku. Hned si pak říkám, kde jsou ta moje malá miminka.

Nemoc

Momentálně je Julinka nemocná, má teplotu a hrozný kašel a navštívili jsme i pohotovost, protože jsem měla strach, aby nešlo o něco vážnějšího. Míša marodí souběžně a tak se doma nestačím ohánět. U paní doktorky ale byla statečná, nechala se vyšetřit bez jediné slzičky a tak si zasloužila ne jeden, ale hned čtyři krásné obrázky.

Vyprávění Evulíka25 zpracovala Naďa Barochová.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Julinka 26 měsíců - diskuze

 • Pozdrav od Luci
  Krásné povídání, každý měsíc se těším a vyhlížím, co je u Vás nového. Naše Lucinka je stejně stará jako Julinka, tak to mám jak přes kopírák, jen mluvit se jí nechce. V září začla chodit do školky a tím odložila i plínky. Jsou to stejně šikulky a tááák rychle to utíká. Mějte se moc hezky a brzké uzdravení Juli i Míšovi
  dejvis   | 27.11.2013 23:41:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • To se tak krásně čte,Evi  Julinka je velká šikulka a je čím dál tím krásnější  A dokonce moje bábovka se dostala do Julinčina deníčku!  To je pro mě velká pocta  Ty podzimní fotky jsou prostě překrásné.Přeji Julince i Míšovi,ať se brzy uzdraví a pak přijdete k nám na návštěvu 
  veverka77   | 25.11.2013 09:34:16
  Reagovat | URL příspěvku
 • Julinka je šikulka.Má moc krásné vlásky.
  Maty je taky teď zase nemocný.Ať je Julinka brzo fit.
  Zuzbr   | 25.11.2013 08:59:55
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×