Inzerce
Inzerce
Inzerce

Měsíček lékařský je rostlinným králem v péči o dětskou pokožku

U miminek pomáhá bojovat s plenkovou dermatitidou, u předškoláků tiší atopický ekzém. Měsíček lékařský je v péči o dětskou pokožku nepostradatelný.

Inzerce

Měsíček lékařský je nejen populární okrasnou rostlinnou našich zahrad, ale zároveň jednou z nejvšestrannějších a nejúčinnějších léčivých rostlin, které podporují přirozené zdraví pokožky. Tato bylina se zářivě žlutými, oranžovými či červenými květy obsahuje mnoho cenných živin, například karotenoidy, flavonoidy a triterpenoidní saponiny či vitamín C. Aktivní látky obsažené v měsíčku intenzivně regenerují a podporují tvorbu tkání, zatímco karotenoidy a flavonoidy chrání kůži před nepříznivými vnějšími vlivy. Měsíček je tak nejvíce ceněn pro své posilující a ochranné účinky, jimiž pečuje o zdraví a vitalitu kůže. Navíc zklidňuje pokožku, která ztratila rovnováhu a je vysušená nebo příliš namáhaná. Svými regeneračními a ochrannými schopnostmi předčí ostatní rostliny, zasahuje totiž až do hlubokých vrstev kůže.  pokožku zahaluje do ochranné vrstvy, posiluje ji, léčí a podporuje její strukturu a odolnost.

Inzerce

Díky svým zklidňujícím účinkům je měsíček ideální také pro citlivou pokožku novorozenců a batolat, ale také pro každodenní péči o kůži i starších dětí. Pomáhá rozvíjet odolnost a obranyschopnost mladé kůže, zklidňuje podrážděnou pokožku, pomáhá hojit oděrky i poranění, tlumí zánět. , ideálně i s obsahem zinku, je skvělý na plenkovou dermatitidu, která je jedním z nejběžnějších kožních problémů miminek,“ doplňuje MUDr. Kateřina Konopásková, lékařka pro děti a dorost z Fakultní nemocnice Motol v Praze a členka týmu Opatovské pediatrie.

Inzerce

„A ideální je   také při léčbě atopického ekzému, který je poměrně běžný u předškolních dětí. Je totiž protizánětlivý a může pomoci předcházet vzniku velkých ekzémových ložisek,“ dodává MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatoložka a zakladatelka institutu Almiaderm, s tím, že výhodou měsíčku je i fakt, že tak často nezpůsobuje kontaktní alergické reakce, narozdíl například od oblíbeného heřmánku.

Inzerce

V biodynamické lékárničce, která je jedním z pilířů značky , zastává měsíček klíčovou úlohu. „Měsíček díky svým regeneračním a ochranným účinkům hraje hlavní roli v mnoha našich produktech. Měsíčkové tinktury a olejové extrakty najdete asi ve třiceti kosmetických přípravcích. A protože je tato rostlina nepostradatelná pro vývoj dětské pokožky, je už padesát let klíčovou rostlinou naší řady péče o dítě,“ uvádí Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

Inzertní sdělení
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Měsíček lékařský je rostlinným králem v péči o dětskou pokožku - diskuze

Poradna

Proužek na bříšku

| AzeretAvotnair | 19.11.2023, 21:54

Dobrý den, dnes se dceři 17 dní staré objevil na bříšku takový tmavší proužek. Na otlak od plinky to nevypadá. Nevíte prosím co to může být ? Děkuji

Dobrý den,

omlouvám se, podle fotky nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 20.11.2023, 11:13
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×