Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak chránit a čím mazat citlivou pokožku miminka? Měsíčkový balzám od Weledy je neocenitelným pomocníkem!

Pokožka těch nejmenších vyžaduje speciální péči. Dětská pokožka je totiž třikrát citlivější a pětkrát tenčí než pokožka dospělých, a to až do 6 let věku dítěte. Obzvláště v zimě má dětská pokožka potíže s termoregulací a ochranou před vysoušením. Zjistěte, co můžete pro pokožku vaší malé lásky udělat a čím ji mazat, aby byla hebká a chráněná.

Možná vás to překvapí, ale dětská pokožka toho v prvních týdnech moc nepotřebuje. Hned po narození si totiž vytváří kyselé prostředí, které brání vniknutí mikroorganismů. Proto někteří odborníci doporučují první koupání miminka oddálit.

Samozřejmě je ale potřeba myslet také na to, že dětské pokožce nějakou dobu trvá, než se vytvoří stoprocentně funkční kožní bariéra, klidně i pár měsíců. Než se tak stane, dětská pokožka vstřebává více látek ze svého povrchu než kůže dospělého.

Ochraňte dětskou pokožku před nástrahami jakéhokoliv počasí

UV záření, mráz, vítr či náhlé změny teplot nedělají dětské pokožce nejlépe. To vše může vést k jejímu vysušení nebo podráždění. Proto potřebuje speciální ochranu a péči, kterou může poskytnout například měsíček lékařský. Calendula officinalis podporuje regeneraci pokožky, tvorbu tkání a chrání kůži v boji proti vnějším vlivům.

Inzerce

od Weledy se sice vejde do kapsy, ale disponuje všemi úžasnými vlastnostmi calenduly. Balzám pro miminko zjemňuje a intenzivně vyživuje dětskou pokožku, zároveň ji chrání a udržuje vlhkost v rovnováze.

Inzerce

Okamžitá pomoc a úleva pro suchou pokožku děťátka

Chcete-li s miminkem vyrazit v zimě na procházku do parku, nezapomeňte, že ve chvíli, kdy teplota klesne pod 5 °C (u novorozenců) a pod 0 °C (u dětí do tří let) má dětská pokožka potíže s termoregulací a je náchylnější na vysoušení. Balzám z měsíčku lékařského účinně ochrání dětskou pleť před větrem a mrazem.

Balzám pomůže ale i v momentě, kdy už je pokožka na tvářích, bradě, rukou a rtech popraskaná a poskytne jí okamžitou úlevu. To potvrdilo i 83 % rodičů, jejichž miminka se zúčastnila studie zaměřující se na spolehlivost balzámu v drsných podmínkách jako chlad, déšť a vítr.

Inzerce

Spolehlivá ochrana z přírody pro vás a vaše miminko

Tento univerzální měsíčkový balzám pro děti i dospělé podporuje přirozenou bariérovou funkci a snášenlivost pokožky klinicky a dermatologicky prokázána i na vysoce citlivé pokožce. 100% přírodní receptura bez vody obsahuje vosky, organické rostlinné oleje, organické kakaové máslo a výtažky z organického měsíčku a prosa.

Inzertní sdělení

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak chránit a čím mazat citlivou pokožku miminka? Měsíčkový balzám od Weledy je neocenitelným pomocníkem! - diskuze

Poradna

Stolice dítě 3 roky

| kratina | 18.06.2023, 13:57

Dobrý den, mála má tři roky, nechce kadit do záchodku, vždy jenom večer do pleny. Čůrat chodí bez problémů sama, zkoušíme ale úplně tlačí až jí tečou slzičky a nic. Teď už ani do pleny, trvá to už čtrnáct dní, zkoušela sem čípek, ten je v pleně a malinká kulička stolice, nic víc, mám mít obavu, poraďte paní doktorko, děkuji.

Dobrý den. Pokud dcerka neměla stolici 14 dní, kontaktujte svého pediatra, je třeba vyšetřit bříško a nasadit projímadlo, aby se vyprázdnila.

V případě vaší dcerky se jedná pravděpodobně o strach z vyprazdňování na nočníku, bude třeba trpělivě vysvětlovat a pravidelně vysazovat, aby pochopila, že se nemusí bát. 

 
MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 20.06.2023, 17:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×