Inzerce
Inzerce
Inzerce

Weleda - experti v oboru přírodní kosmetiky

Populární přírodní značka, která od svého počátku propojuje člověka s přírodou, slaví 100. narozeniny.

Již od roku 1921 společnost Weleda objevuje vitalitu a sílu přírody, která přispívá ke zdraví těla, jak zevnitř, tak zvenku. Weleda používá pouze nejlepší přírodní a organické suroviny, které pěstuje v jejich vlastních biodynamických zahradách nebo je získává od jejich fair trade partnerů. Vždy v souladu s pravidly etického a udržitelného obchodu.

Inzerce

To, co výrobky společnosti Weleda odlišuje, není jen vysoká kvalita používaných surovin, ale také způsob, jakým s láskou sklízí, destiluje a zpracovává suroviny. Jsou to desetiletí výzkumu a vývoje v oblasti péče o pokožku. Výrobky společnosti Weleda jsou nejen vysoce účinné, ale také oblíbené po celém světě.

Netestováno na zvířatech

Weleda je společnost, která dodržuje etické principy, a proto je testování na zvířatech v rozporu s hodnotami a přesvědčením. Označení NATRUE je striktně proti tomuto přístupu a každý výrobek s tímto označením je jasným důkazem toho, že nebyl testován na zvířatech.

Biodiverzita v akci

Pro výrobu léčivých a kosmetických produktů používá přibližně 1 000 různých surovin. Weleda a její obchodní partneři pěstují organické suroviny na ploše o rozloze přibližně 248 čtverečních kilometrů, což odpovídá téměř 35 000 fotbalových hřišť. Weleda pečuje o biodiverzitu, zdraví půdy a kvalitu vody. Tím získává úrodné půdy, které jsou bohaté na humus. Výsledkem jsou silné a vitální rostliny, což je základ pro zdravé produkty.

Fair Trade

Mnohé z přírodních surovin pro Weledu jsou získávány od dodavatelů z celého světa, spolupracuje s více než 50 partnery, kteří se řídí principy ekologického zemědělství a certifikovaného sběru.

Weleda pomáhá zlepšit jejich ekonomickou situaci a podporuje je v průběhu přechodu z konvenčního na biodynamické zemědělství a také během zavádění metod, které chrání biologickou rozmanitost.

Tento přístup je jedním z hlavních důvodů, proč se Unie pro etický BIO obchod (UEBT) rozhodla společnosti Weleda, jako jedné z prvních na světě, udělit certifikaci, která dokládá, že suroviny získáváme v souladu s etickými principy.

Inzerce

Vytváříme podporu pro kvalitní život

Společnost Weleda aktivně spolupracuje se svými partnery v jednotlivých zemích a snaží se najít řešení pro konkrétní problémy, například tím, že poskytuje vzdělání v malých vesnických oblastech.

V Rumunsku společnost Weleda financovala rekonstrukci malé školy, aby podpořila místní komunitu a zajistila obyvatelům horské oblasti Apuseni lepší budoucnost. Více jak 30 let se zde sbírají květy arniky. Weleda prostřednictvím programu s názvem ‚Ochrana prostřednictvím péče‘ poskytuje místním farmářům a sběračům průběžné vzdělávací kurzy. Tento přístup umožňuje pěstování mnoha druhů arniky na rozsáhlých loukách a zároveň zajišťuje budoucnost této oblasti, protože snižuje počet osob, kteří by odešli z hor do města.

Inzerce

Biodynamické pěstování

Weleda ve všech jejích zahradách – v Evropě a po celém světě – dodržuje tradiční principy biodynamického pěstování. Weleda vybudovala biodynamické zahrady plné léčivých rostlin, které patří k největším v Evropě. Jsou domovem pro více než 1 000 druhů rostlin, které rostou na ploše o rozloze 23 hektarů. Vyskytuje se zde navíc 50 druhů ptáků a více než 30 druhů divokých včel.

www.weleda.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Weleda – experti v oboru přírodní kosmetiky - diskuze

Poradna

Dobrý den,
náš 8 letý syn navštěvuje třídní plavecký výcvik v krytém bazénu. Vždy po návratu si stěžuje na silné bolesti hlavy, je vyčerpaný, chce spát. Posledně ho bolela hlava po plavání tak, že zvracel (virózu lze vyloučit, vyspal se a následně byl v pořádku). Do kontaktu s chlorem, resp. výpary z bazénové vody, přišel do styku poprvé až na tomto výcviku. Na bolest hlavy občas trpí (max. 2x za čtvrt roku), ale lze ji zvládnout podáním předepsané dávky paracetamolu). Tato bolest je však jiná, paralen nám málokdy pomáhá... Je možné, že je za bolestí hlavy chlorovaná voda?
Děkuji Vám za odpověď

Dobrý den, ano, může to být reakce na chlor, ale i vyčerpanost.

 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 29.06.2022, 15:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×