Inzerce
Inzerce

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky

Populární přírodní značka, která od svého počátku propojuje člověka s přírodou, slaví 100. narozeniny.

Weleda byla založena v roce 1921, v období velkých dějinných změn. Lidé tehdy toužili po lepší budoucnosti a revoluční myšlenky byly ve vzduchu, ať už se jednalo o politiku, vědu nebo obchod. Za založením značky stojí setkání tří výrazných osobností: filozofa Rudolfa Steinera, lékařky Ity Wegman a chemika Oskara Schmiedela.

Vznikla přírodní značka, pro kterou je typická celostní péče o zdraví, postavená na základech antroposofie, jejímž zakladatelem je právě Steiner. Hlavní myšlenkou je propojení člověka s přírodou. Všechny procesy, které v přírodě probíhají, se reflektují na nás lidech.

Inzerce

Weleda pro své produkty používá nejlepší přírodní suroviny, které se pěstují v biodynamických zahradách nebo se nakupují od fair trade partnerů v souladu s pravidly udržitelného obchodu.

Zahrady Weleda

Zahrady léčivých rostlin jsou již od založení neodmyslitelnou součástí firemní kultury. Největší léčivá bylinná zahrada je v Německu, ale máme zahrady po celém světě, například ve Francii, Švýcarsku, Nizozemsku, Brazílii, Argentině nebo na Novém Zélandu.

Inzerce

Zahrady jsou udržovány jako bohatá přírodní stanoviště a jsou domovem pro pomocníky z říše hmyzu. Tito tvorové pomáhají udržovat samoregulaci, abychom se vyhnuli šíření škůdců a chorob. Rozmanitost rostlin také přispívá k ekologické stabilitě.

Kromě pěstování rostlin výrobky jsou zahrady skvělým způsobem, jak lidem zprostředkovat naší základní filozofii – „v souladu s člověkem a přírodou“.

Inzerce

Největší svého druhu

Zahrada léčivých rostlin v německém Schwäbisch Gmündu je s 20 hektary největší svého druhu v Evropě. Rozmanitost zde nezná limit – biodynamicky pěstujeme 260 druhů rostlin. Mezi pěti kilometry živých plotů se zde nachází rostliny jako je trnka, vilín nebo hloh a mnoho zvířat, ptáků a bezobratlovců. Obrovské množství květin láká mnoho užitečného hmyzu.

Inzerce

Dlouhodobá partnerství

Protože ne všechny suroviny si Weleda dokáže vypěstovat sama a ve svých zahradách, získává je také skrze dlouhodobé projekty po celém světě. Weleda uzavírá partnerství s drobnými lokálními pěstiteli, farmáři a zemědělci a získává od nich ty nejkvalitnější suroviny. Tato partnerství jsou velmi přínosná pro obě strany. Weleda získá velmi kvalitní vstupní surovinu, farmáři férovou odměnu a společně navíc pečují o zdraví půdy a zachování biodiverzity. Velká část našich surovin tak pochází z organického, bio nebo biodynamického zemědělství, případně z kontrolovaného sběru ve volné přírodě.

Kromě poctivě vyplácených odměn, které od Weledy farmáři získávají, na mnoha místech společnost podporuje vzdělání místní komunity. Například v Maroku, kde zhruba 500 žen sbírá plody argánie a ručně je lisuje, Weleda pomohla otevřít školku a školu. V Mexiku, kde má Weleda projekt pro získání sezamového oleje, pomohla farmářům zajistit kvalitní lékařskou péči, v rámci které každý z nich získá sérum proti smrtelnému štířímu kousnutí.

www.weleda.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×