Inzerce
Inzerce
Inzerce

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky

Populární přírodní značka, která od svého počátku propojuje člověka s přírodou, slaví 100. narozeniny.

Weleda byla založena v roce 1921, v období velkých dějinných změn. Lidé tehdy toužili po lepší budoucnosti a revoluční myšlenky byly ve vzduchu, ať už se jednalo o politiku, vědu nebo obchod. Za založením značky stojí setkání tří výrazných osobností: filozofa Rudolfa Steinera, lékařky Ity Wegman a chemika Oskara Schmiedela.

Vznikla přírodní značka, pro kterou je typická celostní péče o zdraví, postavená na základech antroposofie, jejímž zakladatelem je právě Steiner. Hlavní myšlenkou je propojení člověka s přírodou. Všechny procesy, které v přírodě probíhají, se reflektují na nás lidech.

Inzerce

Weleda pro své produkty používá nejlepší přírodní suroviny, které se pěstují v biodynamických zahradách nebo se nakupují od fair trade partnerů v souladu s pravidly udržitelného obchodu.

Zahrady Weleda

Zahrady léčivých rostlin jsou již od založení neodmyslitelnou součástí firemní kultury. Největší léčivá bylinná zahrada je v Německu, ale máme zahrady po celém světě, například ve Francii, Švýcarsku, Nizozemsku, Brazílii, Argentině nebo na Novém Zélandu.

Inzerce

Zahrady jsou udržovány jako bohatá přírodní stanoviště a jsou domovem pro pomocníky z říše hmyzu. Tito tvorové pomáhají udržovat samoregulaci, abychom se vyhnuli šíření škůdců a chorob. Rozmanitost rostlin také přispívá k ekologické stabilitě.

Kromě pěstování rostlin výrobky jsou zahrady skvělým způsobem, jak lidem zprostředkovat naší základní filozofii – „v souladu s člověkem a přírodou“.

Inzerce

Největší svého druhu

Zahrada léčivých rostlin v německém Schwäbisch Gmündu je s 20 hektary největší svého druhu v Evropě. Rozmanitost zde nezná limit – biodynamicky pěstujeme 260 druhů rostlin. Mezi pěti kilometry živých plotů se zde nachází rostliny jako je trnka, vilín nebo hloh a mnoho zvířat, ptáků a bezobratlovců. Obrovské množství květin láká mnoho užitečného hmyzu.

Inzerce

Dlouhodobá partnerství

Protože ne všechny suroviny si Weleda dokáže vypěstovat sama a ve svých zahradách, získává je také skrze dlouhodobé projekty po celém světě. Weleda uzavírá partnerství s drobnými lokálními pěstiteli, farmáři a zemědělci a získává od nich ty nejkvalitnější suroviny. Tato partnerství jsou velmi přínosná pro obě strany. Weleda získá velmi kvalitní vstupní surovinu, farmáři férovou odměnu a společně navíc pečují o zdraví půdy a zachování biodiverzity. Velká část našich surovin tak pochází z organického, bio nebo biodynamického zemědělství, případně z kontrolovaného sběru ve volné přírodě.

Kromě poctivě vyplácených odměn, které od Weledy farmáři získávají, na mnoha místech společnost podporuje vzdělání místní komunity. Například v Maroku, kde zhruba 500 žen sbírá plody argánie a ručně je lisuje, Weleda pomohla otevřít školku a školu. V Mexiku, kde má Weleda projekt pro získání sezamového oleje, pomohla farmářům zajistit kvalitní lékařskou péči, v rámci které každý z nich získá sérum proti smrtelnému štířímu kousnutí.

www.weleda.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky - diskuze

Poradna

Dobrý den paní doktorko, reaguji na Vaši odpověď ohledně mého minulého dotazu- psala jsem Vám,že se syn (4 roky) ve spánku potí i když v místnosti kde spí je chladno. Poradila jste nasadit vit.D, ten syn už ale dlouhodobě bere- užívá rybí olej,kde je ve složení zastoupený i vit.D3,předpokldám,že tedy taková dávka je dostačující,ale zřejmě neřeší tento problém. Mám to tedy nějak řešit se svou lékařkou,nebo myslíte,že to pocení nesignalizuje jiný problém?Ještě jednou Vám moc děkuji za odpověď na můj dotaz.VH

Dobrý den. Ano, zkonzultujte stav se svým pediatrem.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 27.11.2022, 20:31
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×