Inzerce
Inzerce
Inzerce

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky

Populární přírodní značka, která od svého počátku propojuje člověka s přírodou, slaví 100. narozeniny.

Weleda byla založena v roce 1921, v období velkých dějinných změn. Lidé tehdy toužili po lepší budoucnosti a revoluční myšlenky byly ve vzduchu, ať už se jednalo o politiku, vědu nebo obchod. Za založením značky stojí setkání tří výrazných osobností: filozofa Rudolfa Steinera, lékařky Ity Wegman a chemika Oskara Schmiedela.

Vznikla přírodní značka, pro kterou je typická celostní péče o zdraví, postavená na základech antroposofie, jejímž zakladatelem je právě Steiner. Hlavní myšlenkou je propojení člověka s přírodou. Všechny procesy, které v přírodě probíhají, se reflektují na nás lidech.

Inzerce

Weleda pro své produkty používá nejlepší přírodní suroviny, které se pěstují v biodynamických zahradách nebo se nakupují od fair trade partnerů v souladu s pravidly udržitelného obchodu.

Zahrady Weleda

Zahrady léčivých rostlin jsou již od založení neodmyslitelnou součástí firemní kultury. Největší léčivá bylinná zahrada je v Německu, ale máme zahrady po celém světě, například ve Francii, Švýcarsku, Nizozemsku, Brazílii, Argentině nebo na Novém Zélandu.

Inzerce

Zahrady jsou udržovány jako bohatá přírodní stanoviště a jsou domovem pro pomocníky z říše hmyzu. Tito tvorové pomáhají udržovat samoregulaci, abychom se vyhnuli šíření škůdců a chorob. Rozmanitost rostlin také přispívá k ekologické stabilitě.

Kromě pěstování rostlin výrobky jsou zahrady skvělým způsobem, jak lidem zprostředkovat naší základní filozofii – „v souladu s člověkem a přírodou“.

Inzerce

Největší svého druhu

Zahrada léčivých rostlin v německém Schwäbisch Gmündu je s 20 hektary největší svého druhu v Evropě. Rozmanitost zde nezná limit – biodynamicky pěstujeme 260 druhů rostlin. Mezi pěti kilometry živých plotů se zde nachází rostliny jako je trnka, vilín nebo hloh a mnoho zvířat, ptáků a bezobratlovců. Obrovské množství květin láká mnoho užitečného hmyzu.

Inzerce

Dlouhodobá partnerství

Protože ne všechny suroviny si Weleda dokáže vypěstovat sama a ve svých zahradách, získává je také skrze dlouhodobé projekty po celém světě. Weleda uzavírá partnerství s drobnými lokálními pěstiteli, farmáři a zemědělci a získává od nich ty nejkvalitnější suroviny. Tato partnerství jsou velmi přínosná pro obě strany. Weleda získá velmi kvalitní vstupní surovinu, farmáři férovou odměnu a společně navíc pečují o zdraví půdy a zachování biodiverzity. Velká část našich surovin tak pochází z organického, bio nebo biodynamického zemědělství, případně z kontrolovaného sběru ve volné přírodě.

Kromě poctivě vyplácených odměn, které od Weledy farmáři získávají, na mnoha místech společnost podporuje vzdělání místní komunity. Například v Maroku, kde zhruba 500 žen sbírá plody argánie a ručně je lisuje, Weleda pomohla otevřít školku a školu. V Mexiku, kde má Weleda projekt pro získání sezamového oleje, pomohla farmářům zajistit kvalitní lékařskou péči, v rámci které každý z nich získá sérum proti smrtelnému štířímu kousnutí.

www.weleda.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Weleda – pionýr na poli přírodní kosmetiky - diskuze

Poradna

Neklidné dítě

| veronika001 | 03.01.2022, 22:06

Dobrý den paní doktorko,
mám syna, kterému bylo nyní 5 měsíců a poslední dobou má problém s usínáním a pak i spaním v noci. Myslím si, že ho bolí bříško, protože vždy před spaním, když ho kojím, tak hodně tlačí, propíná se a je dost neklidný, ale nejde mu se vykakat a ani moc neprdí. Pak za hodinu usne ale o půlnoci se vzbudí, tak ho nakojím a pak usne, ale budí se asi ještě 2-3x za noc. Několik dní po sobě spal v noci cca, jen 3 hodiny a pak až ráno se mu ulevilo, když se vykakal a takhle je to podobně i jiné dny. Jinak stolici má už jen tak 1-2x za den (předtím kakal skoro po každém kojení). Nevím, jak mu mám pomoct. Dostává probiotika, před spaním i espumisan, zkouším cvičit s nožičkama, ale nic nepomáhá. Mám doma ještě takovou tu rektální trubičku, ale zatím jsem ji ještě nepoužila. Nevíte,co s tím? Myslela jsem,že už v 5 měsících tyto obtíže vymizí, u nás asi teprv začaly, protože od narození s bříškem a prdíkama neměl téměř žádné problémy. Ještě tedy začal dostávat asi 4 dny zeleninové příkrmy (zatím tedy měl jen kombinaci mrkev-brambor),ale skoro nic nesnědl - cca jen 3 lžičky, tak mě napadlo, jestli mu obtíže nezpůsobuje třeba ta zelenina.Tak snad mi poradíte,co s tím. Děkuji!

Dobrý den, podle popisu to spíš ukazuje, že by potřeboval na noc sytivější dávku - ne jen kojení, ale i kaši. Potíže nebudou s meteorismem, ale i menší počet stolic ukazuje, že ze stravy spotřebovává maximum a nejsou odpady do stolice. Běhen dne nabídněte ovocný příkrm, zeleninový příkrm a na noc kaši, kterou muže zapít čajem, nebo vodou a v noci 1 - 2 kojení dle chuti dítěte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 05.01.2022, 12:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×