Inzerce
Inzerce
Inzerce

Svatební dekorace

  1. Jak vyzdobit svatební tabuli?
  2. Výzdoba svatebních vozů
  3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách
  4. Tip na závěr
  5. Svatba na klíč

Chystáte svatbu a přemýšlíte nad její výzdobou? Co všechno je možné vyzdobit, co je k tomu potřeba a jak na to? V množství svatebních dekorací Vám pomohou se zorientovat následující řádky.

1. Jak vyzdobit svatební tabuli?

Rozhodnete-li se pro svatební hostinu, je důležité, jak bude svatební tabule vypadat. Strávíte u ní poměrně dost času, a proto by se Vám měla líbit a měli byste se u ní cítit příjemně.

Jaké materiály a doplňky tedy zvolit? Při výzdobě svatební tabule můžete volit z materiálů organza, vlizelín či tyl.

Svatební organza se nejčastěji používá jako hlavní ozdoba svatební tabule. Pěkně vypadají i organzou dozdobené vnější prostory před vstupem do místnosti. Tento materiál působí velmi zajímavě a luxusně. Stejnou funkci zastane také vlizelín, který navíc krásně dozdobí zábradlí či větší interiéry.  

Luxusní vzhled tabule pak podpoří stuhy nejrůznějších druhů a barev. Samozřejmě nesmí chybět ubrousky, ty jsou dnes k dostání v nepřeberném množství barev a vzorů.

Inzerce

Svatební tabule nemusí mít jen klasický tvar písmene U či T, nádherně vypadá i rozmístění kulatých stolů po místnosti.

InzerceTabuli na svatební hostině lze romanticky dozdobit také plátky růží. Těmi navíc můžete vyzdobit i cestu k oltáři. Ke zpestření svatební tabule je možné také využít nejrůznější korálky, perličky, motýlky apod.

K dekoraci svatebního stolu lze použít také svíčky. Zvolit můžete svíce ve tvaru válce, které je možné položit například na skleněný tácek vysypaný pískem. Romantickou atmosféru snadno vytvoříte svíčkami usazenými ve svícnech a za zmínku stojí také svíčky plovoucí na vodě.Na svatební tabuli můžeme také rozmístit dárečky pro svatebčany. Nejen že se jedná o milou pozornost, ale rovněž lze dárečky zahrnout do svatební dekorace a zvolit například svatební mandle ve Vámi vybrané barvě svatby. Svatební hosty ale jistě potěší i malá chutná čokoládka.V neposlední řadě by na slavnostním stolu neměla chybět květinová výzdoba.Slavnostní ráz tabuli dodávají potahy na židle. Nejčastěji se používají potahy čistě bílé, pomocí kterých proměníte obyčejnou židli v luxusní prvek na svatební hostině. Čím dál víc jsou potahy na židle používány i při svatebních obřadech.

Chcete-li mít výzdobu svatební tabule promyšlenou do posledního detailu, můžete pro Vás a Vašeho partnera vybrat skleničky na slavnostní přípitek doplněné o stužku opět v barvě Vaší svatby.Jako zajímavý doplněk může být brána i tabule se zasedacím pořádkem.

2. Výzdoba svatebních vozů

Dnes již nejsme při výzdobě svatebních vozů omezeni pouze na panenky (v případě nevěsty) či cylindry (jedná-li se o auto ženicha). Na svatební vozidla je možné umístit nejrůznější květinové vazby, šerpy na kapotu automobilu, mašle na kliky či zrcátka. Volit lze také umělé kytice či srdce. Nejen k výzdobě automobilů, ale také při dekorování lavic v kostele či slavobrány lze použít svatební tyl.

3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách

V současné době je možné zakoupit dekorace svatební tabule v nejrůznějších barvách, velice oblíbená je barva zlatá, lila, šampaň, lososová, bordó či nejrůznější odstíny zelené. V jednotné barvě tak můžete mít například organzu přes celou svatební tabuli, ubrousky, svíčky až po potahy na židlích.

Lila

Lososová

Oranžová

Růžová

Smetanová

Světle zelená

Tyrkysová

Vínová

Zelená – limetka

Zlatá

4. Tip na závěr

Nevíte-li si rady, kolik čeho budete k výzdobě nejen svatební tabule potřebovat, můžete na stránkách agentury Nejkrásnější svatba vyzkoušet Průvodce nákupem svatební tabule, kde si jednoduše zadáte počet hostů a systém Vám postupně vypočítá potřebný počet kusů od každého Vámi vybraného produktu. Navíc si zde můžete svatební zboží vybírat dle barevných variant.

Pokud sníte o dokonalé výzdobě svatební hostině či svatebního obřadu, ale netroufáte si na ni, můžete využít služeb některé ze svatebních agentur, které se na dekorace svatebních hostin a obřadů specializuje.

5. A co takhle svatba na klíč

Například brněnská agentura Nejkrásnější svatba Vám připraví dekoraci přesně dle Vašich představ. A nejen to, její tým Vám v případě zájmu rád připraví celou svatbu tzv. na klíč. Ta zahrnuje doporučení vhodného místa pro obřad a hostinu, jeho následnou dekoraci, zajištění snubních prstenů, svatebních oznámení, fotografa, kameramana, hudebníků, floristy, kadeřníka, vizážisty, popř. manikérky, dopravu Vás a Vašich svatebčanů. V případě zájmu Vám doporučí svatební salón či s Vámi obhlídku svatebních šatů přímo absolvuje. Dále Vám obstará svatební dort a výslužky.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme Vám, aby byla Vaše svatba přesně podle Vašich představ!

Na základě materiálů a fotografií agentury Nejkrásnější svatba připravila Andrea Veselá.

Nejkrásnější svatba
Jolana Kožíšková
email: info@nejkrasnejsi-svatba.cz
tel.: 608 372 164, 739 411 966
www.nejkrasnejsi-svatba.cz
www.Svatebni-denik.cz
Kamenné prodejny:
1) Centrum svatebních dekorací, Kristenova 5, Brno
2) Svatební dům NUANCE, Národní třída 23, Praha.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Svatební dekorace - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce