Inzerce
Inzerce
Inzerce

Svatební dekorace

  1. Jak vyzdobit svatební tabuli?
  2. Výzdoba svatebních vozů
  3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách
  4. Tip na závěr
  5. Svatba na klíč

Chystáte svatbu a přemýšlíte nad její výzdobou? Co všechno je možné vyzdobit, co je k tomu potřeba a jak na to? V množství svatebních dekorací Vám pomohou se zorientovat následující řádky.

1. Jak vyzdobit svatební tabuli?

Rozhodnete-li se pro svatební hostinu, je důležité, jak bude svatební tabule vypadat. Strávíte u ní poměrně dost času, a proto by se Vám měla líbit a měli byste se u ní cítit příjemně.

Jaké materiály a doplňky tedy zvolit? Při výzdobě svatební tabule můžete volit z materiálů organza, vlizelín či tyl.

Svatební organza se nejčastěji používá jako hlavní ozdoba svatební tabule. Pěkně vypadají i organzou dozdobené vnější prostory před vstupem do místnosti. Tento materiál působí velmi zajímavě a luxusně. Stejnou funkci zastane také vlizelín, který navíc krásně dozdobí zábradlí či větší interiéry.  

Inzerce

Inzerce

Luxusní vzhled tabule pak podpoří stuhy nejrůznějších druhů a barev. Samozřejmě nesmí chybět ubrousky, ty jsou dnes k dostání v nepřeberném množství barev a vzorů.

Inzerce

Svatební tabule nemusí mít jen klasický tvar písmene U či T, nádherně vypadá i rozmístění kulatých stolů po místnosti.

InzerceTabuli na svatební hostině lze romanticky dozdobit také plátky růží. Těmi navíc můžete vyzdobit i cestu k oltáři. Ke zpestření svatební tabule je možné také využít nejrůznější korálky, perličky, motýlky apod.

K dekoraci svatebního stolu lze použít také svíčky. Zvolit můžete svíce ve tvaru válce, které je možné položit například na skleněný tácek vysypaný pískem. Romantickou atmosféru snadno vytvoříte svíčkami usazenými ve svícnech a za zmínku stojí také svíčky plovoucí na vodě.Na svatební tabuli můžeme také rozmístit dárečky pro svatebčany. Nejen že se jedná o milou pozornost, ale rovněž lze dárečky zahrnout do svatební dekorace a zvolit například svatební mandle ve Vámi vybrané barvě svatby. Svatební hosty ale jistě potěší i malá chutná čokoládka.V neposlední řadě by na slavnostním stolu neměla chybět květinová výzdoba.Slavnostní ráz tabuli dodávají potahy na židle. Nejčastěji se používají potahy čistě bílé, pomocí kterých proměníte obyčejnou židli v luxusní prvek na svatební hostině. Čím dál víc jsou potahy na židle používány i při svatebních obřadech.

Chcete-li mít výzdobu svatební tabule promyšlenou do posledního detailu, můžete pro Vás a Vašeho partnera vybrat skleničky na slavnostní přípitek doplněné o stužku opět v barvě Vaší svatby.Jako zajímavý doplněk může být brána i tabule se zasedacím pořádkem.

2. Výzdoba svatebních vozů

Dnes již nejsme při výzdobě svatebních vozů omezeni pouze na panenky (v případě nevěsty) či cylindry (jedná-li se o auto ženicha). Na svatební vozidla je možné umístit nejrůznější květinové vazby, šerpy na kapotu automobilu, mašle na kliky či zrcátka. Volit lze také umělé kytice či srdce. Nejen k výzdobě automobilů, ale také při dekorování lavic v kostele či slavobrány lze použít svatební tyl.

3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách

V současné době je možné zakoupit dekorace svatební tabule v nejrůznějších barvách, velice oblíbená je barva zlatá, lila, šampaň, lososová, bordó či nejrůznější odstíny zelené. V jednotné barvě tak můžete mít například organzu přes celou svatební tabuli, ubrousky, svíčky až po potahy na židlích.

Lila

Lososová

Oranžová

Růžová

Smetanová

Světle zelená

Tyrkysová

Vínová

Zelená – limetka

Zlatá

4. Tip na závěr

Nevíte-li si rady, kolik čeho budete k výzdobě nejen svatební tabule potřebovat, můžete na stránkách agentury Nejkrásnější svatba vyzkoušet Průvodce nákupem svatební tabule, kde si jednoduše zadáte počet hostů a systém Vám postupně vypočítá potřebný počet kusů od každého Vámi vybraného produktu. Navíc si zde můžete svatební zboží vybírat dle barevných variant.

Pokud sníte o dokonalé výzdobě svatební hostině či svatebního obřadu, ale netroufáte si na ni, můžete využít služeb některé ze svatebních agentur, které se na dekorace svatebních hostin a obřadů specializuje.

5. A co takhle svatba na klíč

Například brněnská agentura Nejkrásnější svatba Vám připraví dekoraci přesně dle Vašich představ. A nejen to, její tým Vám v případě zájmu rád připraví celou svatbu tzv. na klíč. Ta zahrnuje doporučení vhodného místa pro obřad a hostinu, jeho následnou dekoraci, zajištění snubních prstenů, svatebních oznámení, fotografa, kameramana, hudebníků, floristy, kadeřníka, vizážisty, popř. manikérky, dopravu Vás a Vašich svatebčanů. V případě zájmu Vám doporučí svatební salón či s Vámi obhlídku svatebních šatů přímo absolvuje. Dále Vám obstará svatební dort a výslužky.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme Vám, aby byla Vaše svatba přesně podle Vašich představ!

Na základě materiálů a fotografií agentury Nejkrásnější svatba připravila Andrea Veselá.

Nejkrásnější svatba
Jolana Kožíšková
email: info@nejkrasnejsi-svatba.cz
tel.: 608 372 164, 739 411 966
www.nejkrasnejsi-svatba.cz
www.Svatebni-denik.cz
Kamenné prodejny:
1) Centrum svatebních dekorací, Kristenova 5, Brno
2) Svatební dům NUANCE, Národní třída 23, Praha.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Svatební dekorace - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×