Svatební dekorace

  1. Jak vyzdobit svatební tabuli?
  2. Výzdoba svatebních vozů
  3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách
  4. Tip na závěr
  5. Svatba na klíč

Chystáte svatbu a přemýšlíte nad její výzdobou? Co všechno je možné vyzdobit, co je k tomu potřeba a jak na to? V množství svatebních dekorací Vám pomohou se zorientovat následující řádky.

1. Jak vyzdobit svatební tabuli?

Rozhodnete-li se pro svatební hostinu, je důležité, jak bude svatební tabule vypadat. Strávíte u ní poměrně dost času, a proto by se Vám měla líbit a měli byste se u ní cítit příjemně.

Jaké materiály a doplňky tedy zvolit? Při výzdobě svatební tabule můžete volit z materiálů organza, vlizelín či tyl.

Svatební organza se nejčastěji používá jako hlavní ozdoba svatební tabule. Pěkně vypadají i organzou dozdobené vnější prostory před vstupem do místnosti. Tento materiál působí velmi zajímavě a luxusně. Stejnou funkci zastane také vlizelín, který navíc krásně dozdobí zábradlí či větší interiéry.  

Luxusní vzhled tabule pak podpoří stuhy nejrůznějších druhů a barev. Samozřejmě nesmí chybět ubrousky, ty jsou dnes k dostání v nepřeberném množství barev a vzorů.

Svatební tabule nemusí mít jen klasický tvar písmene U či T, nádherně vypadá i rozmístění kulatých stolů po místnosti.Tabuli na svatební hostině lze romanticky dozdobit také plátky růží. Těmi navíc můžete vyzdobit i cestu k oltáři. Ke zpestření svatební tabule je možné také využít nejrůznější korálky, perličky, motýlky apod.

K dekoraci svatebního stolu lze použít také svíčky. Zvolit můžete svíce ve tvaru válce, které je možné položit například na skleněný tácek vysypaný pískem. Romantickou atmosféru snadno vytvoříte svíčkami usazenými ve svícnech a za zmínku stojí také svíčky plovoucí na vodě.Na svatební tabuli můžeme také rozmístit dárečky pro svatebčany. Nejen že se jedná o milou pozornost, ale rovněž lze dárečky zahrnout do svatební dekorace a zvolit například svatební mandle ve Vámi vybrané barvě svatby. Svatební hosty ale jistě potěší i malá chutná čokoládka.V neposlední řadě by na slavnostním stolu neměla chybět květinová výzdoba.Slavnostní ráz tabuli dodávají potahy na židle. Nejčastěji se používají potahy čistě bílé, pomocí kterých proměníte obyčejnou židli v luxusní prvek na svatební hostině. Čím dál víc jsou potahy na židle používány i při svatebních obřadech.

Chcete-li mít výzdobu svatební tabule promyšlenou do posledního detailu, můžete pro Vás a Vašeho partnera vybrat skleničky na slavnostní přípitek doplněné o stužku opět v barvě Vaší svatby.Jako zajímavý doplněk může být brána i tabule se zasedacím pořádkem.

2. Výzdoba svatebních vozů

Dnes již nejsme při výzdobě svatebních vozů omezeni pouze na panenky (v případě nevěsty) či cylindry (jedná-li se o auto ženicha). Na svatební vozidla je možné umístit nejrůznější květinové vazby, šerpy na kapotu automobilu, mašle na kliky či zrcátka. Volit lze také umělé kytice či srdce. Nejen k výzdobě automobilů, ale také při dekorování lavic v kostele či slavobrány lze použít svatební tyl.

3. Ukázky svatebních výzdob v jednotlivých barvách

V současné době je možné zakoupit dekorace svatební tabule v nejrůznějších barvách, velice oblíbená je barva zlatá, lila, šampaň, lososová, bordó či nejrůznější odstíny zelené. V jednotné barvě tak můžete mít například organzu přes celou svatební tabuli, ubrousky, svíčky až po potahy na židlích.

Lila

Lososová

Oranžová

Růžová

Smetanová

Světle zelená

Tyrkysová

Vínová

Zelená – limetka

Zlatá

4. Tip na závěr

Nevíte-li si rady, kolik čeho budete k výzdobě nejen svatební tabule potřebovat, můžete na stránkách agentury Nejkrásnější svatba vyzkoušet Průvodce nákupem svatební tabule, kde si jednoduše zadáte počet hostů a systém Vám postupně vypočítá potřebný počet kusů od každého Vámi vybraného produktu. Navíc si zde můžete svatební zboží vybírat dle barevných variant.

Pokud sníte o dokonalé výzdobě svatební hostině či svatebního obřadu, ale netroufáte si na ni, můžete využít služeb některé ze svatebních agentur, které se na dekorace svatebních hostin a obřadů specializuje.

5. A co takhle svatba na klíč

Například brněnská agentura Nejkrásnější svatba Vám připraví dekoraci přesně dle Vašich představ. A nejen to, její tým Vám v případě zájmu rád připraví celou svatbu tzv. na klíč. Ta zahrnuje doporučení vhodného místa pro obřad a hostinu, jeho následnou dekoraci, zajištění snubních prstenů, svatebních oznámení, fotografa, kameramana, hudebníků, floristy, kadeřníka, vizážisty, popř. manikérky, dopravu Vás a Vašich svatebčanů. V případě zájmu Vám doporučí svatební salón či s Vámi obhlídku svatebních šatů přímo absolvuje. Dále Vám obstará svatební dort a výslužky.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přejeme Vám, aby byla Vaše svatba přesně podle Vašich představ!

Na základě materiálů a fotografií agentury Nejkrásnější svatba připravila Andrea Veselá.

Nejkrásnější svatba
Jolana Kožíšková
email: info@nejkrasnejsi-svatba.cz
tel.: 608 372 164, 739 411 966
www.nejkrasnejsi-svatba.cz
www.Svatebni-denik.cz
Kamenné prodejny:
1) Centrum svatebních dekorací, Kristenova 5, Brno
2) Svatební dům NUANCE, Národní třída 23, Praha.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Svatební dekorace - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nimenrix a Hexacima

| Nela H. | 15.11.2018, 13:50

Dobrý den, pane doktore,
můj syn (4,5 měsíce) byl dnes na druhé dávce Hexacimy. Jsou to přesně 3 týdny od první dávky Nimenrixu. Včera večer jsem si studovala nějaké detaily ohledně očkování na internetu (jsem silně proočkovací typ a občas moc čtu, což je zároveň i můj problém) a na příbalovém letáku Nimenrixu jsem se dočetla, že by Nimenrix měl být podán společně s vakcínou proti tetanu nebo alespoň měsíc před (s tím, že po Nimenrixu byla zjištěna vyšší koncentrace protilátek proti tetanu). Ptala jsem se na to doktorky, ale ta řekla, že odstup min. 14 dní je v pořádku a tohle jsou už tři týdny. Své doktorce samozřejmě důvěřuji, ale zároveň bych ještě ráda znala jeden názor. Je to takto v pořádku? Nemůže pouze třítýdenní rozestup vadit? A proč to tak vůbec je?
Můj syn má již ve 4,5 měsících kromě povinného očkování také Prevenar, Rotateq, Bexsero i Nimenrix. Není to pro něj velká zátěž? Očkovala jsem vše, co nám naše doktorka doporučila,ale mám strach, abych syna a jeho imunitu naopak nezatěžovala. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, 

oceňuji Váš aktivní přístup v ochraně svého dítěte. Můžete být skutečně vzorem mnoha jiným. Počet antigenů, které Váš syn získal očkováním a na které si vytvořil ochranné protilátky je jen symbolický v porovnání s tím, kolik antigenů potkal za tu dobu z jiných zdrojů vnějšího prostředí. Imunitu by neporovnatelně více zatížila nemoc, kterou už díky Vám nedostane. Paní doktorka uvedené možnosti prevence doporučila velmi správně, pro své dítě jste v tomto ohledu udělala maximum. Všechny uvedené vakcíny jsou neživé a Rotateq funguje přes jinou složku imunity než ty ostatní, jelikož to není injekční vakcína. Nemusíte mít obavu. 

Pokud jde o Nimenrix, když se mohou obě vakcíny očkovat v jeden den, mohou se nepochybně podat i s odstupem 3 týdnů. Nevidím v tom problém, z hlediska příbalové informace půjde jen o preventivní opatrnost z hlediska snahy o snížení počtu lokálních reakcí v místě vpichu, které jsou ale klinicky nevýznamné.   

S pozdravem 

Rastislav Maďar 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS | Babyonline | dnes, 06:55
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce