Inzerce
Inzerce
Inzerce

Weleda – záruka kvality a udržitelnosti

Populární přírodní značka, která od svého počátku propojuje člověka s přírodou, slaví 100. narozeniny.

Již od roku 1921 je cílem Weledy vytvářet nejen kosmetiku obsahující účinné přírodní látky, ale také pečovat o životní prostředí, které je pro náš spokojený život na zemi klíčové. A přestože se výroba a obchodování z většiny řídí heslem „za málo pořiď, draze prodej“, my ze svého snažení nikdy neslevili. Dnes jsme hrdým držitelem certifikátu UEBT (Unie pro etický BIO obchod) a realizujeme desítky fair trade projektů, které naší práci dávají další smysl.

Inzerce

Ve všech zemích, ve kterých Weleda působí, jsou součástí týmů stejně smýšlející lidé, kterým jde v zásadě o to samé – být součástí uvědomělé společnosti, která myslí nejen na zisk, ale také na jednotlivce a v neposlední řadě na přírodu a biodiverzitu. Námi využívané přírodní ingredience pocházejí buď z vlastního biodynamického zemědělství, nebo od drobných pěstitelů po celém světě. A právě etické získávání surovin nám přineslo certifikaci UEBT.

 

Inzerce

Co je UEBT

Unie pro etický BIO obchod je neziskovou organizací, která podporuje společnosti, jež se zavázaly k etickému získávání surovin. Unie spolupracuje pouze se společnostmi, které při vykonávání své činnosti chrání životní prostředí a místa, kterým lidé říkají domov. Pravidelně je také kontroluje, aby si ověřila, že ze svých cílů neslevily.

Weleda je jednou z prvních značek, která tuto prestižní certifikaci pro svůj systém získávání surovin získala, a od roku 2018 může štítkem UEBT označovat své produkty. Spotřebitel si tak může být jistý, že Weleda neustále zlepšuje postupy, které pomáhají zachovat udržitelnost, dodržuje etické principy získávání surovin, mezi které patří podpora lokálního hospodářského rozvoje.  

Jak Weleda získává rostlinné suroviny?

Suroviny si buď pěstujeme ve vlastních biodynamických zahradách, nebo je odebíráme od prověřených dodavatelů. Díky rozmanitosti pochází námi využívané suroviny z celého světa a dlouhodobě spolupracujeme téměř s 50 farmáři. Ať už v Itálii, Moldávii nebo třeba Mexiku, všude uzavíráme dlouhodobá partnerství s lokálními pěstiteli, farmáři a zemědělci. Tato partnerství jsou přínosná pro obě strany – my získáváme vysoce kvalitní suroviny, farmáři zase spravedlivou odměnu. Podívejte se na pár našich vybraných fair trade projektů:

Rumunsko – květy arniky

Pohoří Apuseni v rumunských Karpatech je díky své absenci průmyslových chemikálií ideálním místem pro růst arniky. Na konci léta zde její květy ručně sbírají obyvatelé okolních vesnic, kteří tak mají zajištěnou obživu. Arnice se na oplátku odměňují tím, že o ni pečují a pomáhají jí v růstu.

Inzerce

Maroko – plody argánie

V Maroku jsme navázali spolupráci s rodinným podnikem Sidi Yasiine, který zaměstnává 500 lidí dle zásad Fair Trade. Jsou to především ženy, které ručně sbírají a lisují plody argánie, proto jsme zde pomohli vybudovat školku a školu, kam dochází jejich děti.

Inzerce

Španělsko – mandle a mandlový olej

Ve Valencijském regionu spolupracujeme s kooperativou Manan, která nám dodává zásoby organicky pěstovaných mandlí. Toto partnerství je nám blízké i díky vyznávání stejné filozofie udržitelného rozvoje – místní pěstitelé například šetří vodou, která je ve Španělsku vzácnou komoditou. Nadměrné zavlažování totiž může postupně vést k erozi půdy.

www.weleda.cz

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Weleda – záruka kvality a udržitelnosti - diskuze

Poradna

Neklidné dítě

| veronika001 | 03.01.2022, 22:06

Dobrý den paní doktorko,
mám syna, kterému bylo nyní 5 měsíců a poslední dobou má problém s usínáním a pak i spaním v noci. Myslím si, že ho bolí bříško, protože vždy před spaním, když ho kojím, tak hodně tlačí, propíná se a je dost neklidný, ale nejde mu se vykakat a ani moc neprdí. Pak za hodinu usne ale o půlnoci se vzbudí, tak ho nakojím a pak usne, ale budí se asi ještě 2-3x za noc. Několik dní po sobě spal v noci cca, jen 3 hodiny a pak až ráno se mu ulevilo, když se vykakal a takhle je to podobně i jiné dny. Jinak stolici má už jen tak 1-2x za den (předtím kakal skoro po každém kojení). Nevím, jak mu mám pomoct. Dostává probiotika, před spaním i espumisan, zkouším cvičit s nožičkama, ale nic nepomáhá. Mám doma ještě takovou tu rektální trubičku, ale zatím jsem ji ještě nepoužila. Nevíte,co s tím? Myslela jsem,že už v 5 měsících tyto obtíže vymizí, u nás asi teprv začaly, protože od narození s bříškem a prdíkama neměl téměř žádné problémy. Ještě tedy začal dostávat asi 4 dny zeleninové příkrmy (zatím tedy měl jen kombinaci mrkev-brambor),ale skoro nic nesnědl - cca jen 3 lžičky, tak mě napadlo, jestli mu obtíže nezpůsobuje třeba ta zelenina.Tak snad mi poradíte,co s tím. Děkuji!

Dobrý den, podle popisu to spíš ukazuje, že by potřeboval na noc sytivější dávku - ne jen kojení, ale i kaši. Potíže nebudou s meteorismem, ale i menší počet stolic ukazuje, že ze stravy spotřebovává maximum a nejsou odpady do stolice. Běhen dne nabídněte ovocný příkrm, zeleninový příkrm a na noc kaši, kterou muže zapít čajem, nebo vodou a v noci 1 - 2 kojení dle chuti dítěte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 05.01.2022, 12:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×