Vakcína Priorix tetra + očkování proti k.encefalitidě

Dobrý den, pane doktore, mám 16-ti měsíční holčičku, kterou čeká očkování vakcínou Priorix. Jaký máte názor na očkování proti neštovicím, které lze k vakcíně připojit? Je to důležité očkování. Zdá se mi poměrně drahé pro maminku na MD. Lze případně očkovat později samostatně? Celoročně trávíme s malou hodně času v přírodě, na zahradě. Považuji za nezbytné očkování proti klíšťové encefalitidě. Vím, že je možné očkovat již roční miminko.Doporučujete vy očkovat již takto malé děti?

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, čtyř-vakcínou MMR-V jsem očkoval i svého malého syna. Ušetří dítěti dva vpichy, ale vakcína proti planým neštovicím se dá později aplikovat i samostatně ve dvou dávkách. Plané neštovice mohou být velmi nepříjemným onemocněním s bolestivým výsevem nejen na kůži ale i na sliznicích, s vysokou horečkou a v 15 % jsou přítomné i další komplikace. Vzhledem k vysoké infekčnosti se nimi v životě nakazí prakticky každý neočkovaný jedinec. Preventivní vakcinace navíc snižuje pravděpodobnost vzniku pásového oparu později v životě. Pokud jde o očkování proti klíšťové encefalitidě, vakcinace od 1 roku je skutečně možná, ale záleží na tom, jestli jsou místa kde se vyskytujete, endemickou oblastí klíšťové encefalitidy. Pokud v této věci nemáte jistotu, preventivní očkování je určitě vhodnější než riskovat.   

   
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Vakcína Priorix tetra + očkování proti k.encefalitidě - diskuze


Vakcína Priorix tetra + očkování proti k.encefalitidě - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | 23.10.2016, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 23.10.2016, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce