Individuální očkovací kalendář

Proč v ČR neexistuje individuální očkovací kalendář pro povinné očkování? 

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Žádný lékař nemůže být nucený aplikovat vakcínu, pokud je v daný moment přítomná kontraindikace či jiná závažná skutečnost. To může trvat tak dlouho, že se dítě dostane mimo doporučený věkový interval pro vakcinaci. Když však důvod odkladu pomine, mělo by být dítě očkováno co nejdříve a tento specifický postup mimo věkovou indikaci domluví příslušný dětský lékař jako výjimku se zdravotní pojišťovnou. Mezitím by toto dítě měla chránit kolektivní imunita vnikající očkováním všech dětí, které očkovány být mohou. Individuální očkovací plán tedy v ČR existuje, jen není definován jako veřejná alternativa, aby nebyl zneužíván některými rodiči s touto tendencí.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Individuální očkovací kalendář - diskuze


Individuální očkovací kalendář - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce