Očkování na Kubu

Dobrý den, jaké očkování je vhodné mít na dovolenou na Kubu? Děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, základem je očkování proti virové hepatitidě A+B (děti již mají ochranu proti typu B v rámci pravidelného očkování) a proti břišnímu tyfu. Osobně jsem raději, když dítě absolvuje dlouhý let i s očkováním proti meningokokům. Letadlo je uzavřený klimatizovaný prostor s přítomností mnoha nosičů, navíc s chladným a suchým vzduchem. Tato nebezpečná bakterie se tam proto může poměrně lehce přenášet. To stejné platí o pneumokokové vakcíně. Vedle očkování je nutnou výbavou i účinný repelent, pro děti např. Predator Junior. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Očkování na Kubu - diskuze


Očkování na Kubu - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce