Synflorix

Dobrý den, dcera byla očkována již dvakrát vakcínou Synflorix, teď jsme byli na tříleté prohlídce a lékařka mi doporučila ještě jednu dávku, není ve třech letech na to už pozdě, neměla se ta třetí dávka aplikovat dřív?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Podle toho, od kdy byla dcera očkována. Pokud bylo očkování podáno po 1. roce věku, tak stačí 2 dávky, ale vaše paní doktorka vám pravděpodobně nabídla Prevenar 13 - to je rozšířené očkování proti Streptokoku pneumoniae - Synflorix chrání proti 10 typům, Prevenar 13 proti 13 typům. Očkování chrání do 5 let dítěte, takže je vhodné.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Synflorix - diskuze


Synflorix - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce