Nepovinná očkování před nástupem do kolektivu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká byste doporučila absolvovat nepovinná očkování. Je jich tolik, že laik nemá šanci posoudit, která mají smysl a která ne. Právě proto, že i těch povinných je hodně. Synovi je 14 měsíců, zatím nemarodí. Ve dvou letech chceme zkusit kolektiv v jesličkách. Dočetla jsem se, že až s příchodem kolektivu mají některá placená očkování smysl.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Před nástupem do kolektivu doporučuji naočkovat žloutenku typu A  a očkování proti meningokoku typu c.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Nepovinná očkování před nástupem do kolektivu - diskuze


Nepovinná očkování před nástupem do kolektivu - poradna

Mám nárok na mateřskou?

| Sabina123 | dnes, 13:45
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes jsem byla na okresní správě sociálního zabezpečení se zeptat, zda mi vyjde mateřská a tam mi řekli, že ano. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli to platí, i když jsem většinu těhotenství na neschopence. Jsem zaměstnaná od 16.1.16 a 2.5. jsem odešla na nemocenskou skrz těhotenství a smlouva mi končí 31.12.16 mám tedy i tak nárok na mateřskou, když jsem byla na neschopence?
Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce