Průvodní dopis

   
 1. Jak napsat průvodní dopis
 2. Vzor průvodního dopisu

Každá žádost o zaměstnání by měla obsahovat nejen již zmíněný životopis, ale i průvodní dopis. V tomto dopise se uvádí, kde jste pozici, o kterou se ucházíte, našli a proč se domníváte, že je vhodná právě pro Vás. Stačí pár vět a je vhodné do něj napsat to, co se nehodilo napsat do životopisu. I zde se vyhněte hovorovým výrazům a pravopisným chybám. Nezapomeňte, že průvodním dopisem můžete přesvědčit personalistu, aby se právě s Vámi chtěl setkat osobně. Zde více než kde jinde platí stručně, jasně, výstižně. Hned od prvního okamžiku by měl personalista poznat, oč Vám jde.
 

1. Jak jej tedy napsat?

Hned v úvodu buďte konkrétní a to už v oslovení. Vždy je lepší, pokud je to možné, když průvodní dopis adresujete konkrétní osobě. Př. Vážená paní Nováková,…

Specifikujte, o jakou pracovní pozici máte zájem a kde jste se o ní dověděli. Př. Odpovídám na Váš inzerát ze dne 12. 10. 2009 v Mladé frontě, kde hledáte vhodné kandidáty na pozici Hlavní účetní.
Neodpovídáte na konkrétní pozici? Pak není vhodné napsat např. Mám zájem o jakoukoliv pozici, která odpovídá mému vzdělání a mým zkušenostem. Personalista obvykle nemá čas a ve většině případů bohužel ani chuť pro Vás danou pozici hledat.
Vždy raději vypište své přednosti a informujte, jakou máte představu o pozici, kterou byste rádi dělali Př. Mám mnohaleté zkušenosti ve vedení účetnictví a to vč. zpracovávání mezd. Nebojím se zodpovědnosti, jsem velice spolehlivá a pečlivá. Další mou předností jsou velmi dobré organizační a komunikační schopnosti. Velmi dobře ovládám SAP, který Vaše společnost také používá. Ráda bych ve vaší společnosti pracovala na pozici, kde bych tyto schopnosti mohla využít a byla oporou Vašeho týmu.
Je také dobré podívat se na www stránky dané společnosti. Zde najdete více informací o společnosti vč. konkrétních pozic, které společnost nabízí.

Na závěr vyzvěte personalistu k akci, tedy požádejte jej o interview. Př. Vaše případné dotazy ráda zodpovím při osobním setkání.  Kontaktujte mě, prosím, na níže uvedeném telefonním čísle. Vždy se podepište (pokud posíláte poštou tak i propiskou) a pod podpis napište kontakt, event. dobu, kdy Vás personalista zastihne. Je lepší vždy uvádět telefonní číslo. Pokud telefon nemáte, zřiďte si k tomuto účelu emailovou adresu, kterou budete pravidelně navštěvovat. Komunikace pouze poštou je zdlouhavá a ubírá Vám kladné body, zvláště pokud zaměstnavatel potřebuje obsadit volnou pozici co nejdříve.
 

2. Průvodní dopis – VZOR


Hana Bolová
Jindřišská 16
11160  Praha 1


V Praze dne 10. 11. 2009


Vážená paní Nováková,

odpovídám na Váš inzerát ze dne 9. 11. 09 v Mladé Frontě, kde hledáte vhodné kandidáty na pozici Hlavní účetní. Vzhledem ke svým dosavadním pracovním zkušenostem se domnívám, že jsem vhodným kandidátem na tuto pozici.

Mám mnohaleté zkušenosti s vedením účetnictví a to vč. zpracovávání mezd. Nebojím se zodpovědnosti, jsem velice spolehlivá a pečlivá. Další mou předností jsou velmi dobré organizační a komunikační schopnosti. Výborně ovládám SAP, který Vaše společnost také používá. Hledáte kandidáta, který má zkušenosti s vedením kolektivu. I tyto zkušenosti mám. Vedla jsem 10 podřízených a právě i proto věřím, že bych mohla být posilou Vašeho týmu.

Více informací zasílám v přiloženém životopise.

Případné dotazy ráda zodpovím při osobním jednání. Neváhejte mě tedy kdykoliv kontaktovat na níže uvedeném telefonním čísle či emailové adrese.

Děkuji a přeji pěkný den.

S pozdravem


Hana Bolová
777 777 777
Email: bolka@email.cz

Autor: Tereza Sazimová (personalistka)

Žena po 40

ŽENA PO 40 - SEBEVĚDOMÁ A V KONDICI

představení inventury po 40, s recepty

Unikátní publikace pro ženy, nejen po 40, v níž jedna z autorek podstoupila omlazující proces přirozenými metodami na vlastní kůži. Inspirujte se desaterem nejen pro ženu po 40! Jediná komplexní kniha o období po 40.  Inspirace pro každou ženu jak o sebe pečovat po stránce tělesné i duševní.

Ucelená řada vzdělávacích knížek Babyonline pro děti 0-7 let s videi.

 


Na Baby On Line to žije

Kdo bude letos 2016 rodit a kdy?

Leden 2016
  15%
Únor 2016
  9%
Duben 2016
  10%
Červen 2016
  11%
Srpen 2016
  9%
Celkem hlasovalo: 3224

Zajímá Vás

Těhotenství Jak otěhotnět? Příznaky těhotenství Jak probíhalo vaše těhotenství týden po týdnu? Porodnice Vývoj miminka Porod Mateřská Zavádění příkrmů

Nábor rodiček Rodíme ONLINE 2016

Chcete se námi podělit o své prožitky během těhotenství? Pokud jste budoucí maminkou na začátku těhotenství a chtěla byste se účastnit, napište nám na info@babyonline.cz, kde Vám sdělíme více informací.

Kdo je přihlášen ONLINE?

(v seznamu se objevíte, jste-li přihlášen/a a v nastavení máte tuto funkci zakliknutou)

Baby On Line vám nabízí mnohem více

 • Srazy Babyonline

  Celostátní sraz BOL se koná každý rok. Podívejte se, jak naše srazy probíhají a nenechte si ujít příští.

 • Příběhy BOL

  Jak se žije v Africe? Jak vidí život v Africe člověk, který tam dlouhodobě pracuje? Co si myslí o životní úrovni?

 • Publikace pro děti

  Písmenkové kartičky pro chytré hlavičky. Jsou vhodné pro malé děti i pro předškoláky. S tipy k využití!

 • Těhotníček

  Veďte si těhotenský kalendář, pište svému miminku deníček. A soutěžte s námi!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace