Kdy nastoupí účinek očkování proti žloutence? Kdy dítě nechat očkovat?

Kvůli delší cestě do zahraničí chci dát syna (2 roky) očkovat proti žloutence typu A. Za jak dlouho nastoupí účinek očkování a kdy ho nechat očkovat?

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Protilátky se po očkování vytvoří do 14 dní po první dávce, ale je nutno podat za 6 měsíců po první dávce, další, udržovací, aby protilátky vydržely po celý život. Doporučuji tedy naočkovat 6 až 7 měsíců před odjezdem, aby se před ním stihly naočkovat obě dvě dávky.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Očkování proti žloutence - diskuze


Očkování proti žloutence - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce