Očkování do Chorvatska

Co byste doporučil pro 2leté dítě, čím by navíc mělo být naočkováno?

Odpověď doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

Dobrý den, i pro cesty po Evropě již dítě ve věku dvou let může být chráněno proti žloutence typu A a meningokokové meningitidě. Pokud se pohybuje v přírodě i proti klíšťové encefalitidě, tato nemoc ale v Chorvatsku moc není, na rozdíl od Slovinska, Rakouska, Německa, Švýcarska až po Skandinávii. K tomu samozřejmě všechna pravidelná očkování včetně pneumokoků. Do Chorvatska nezapomenout repelent a v moři ohlídat přítomnost mořských ježků.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Očkování do Chorvatska - diskuze


Očkování do Chorvatska - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce