Jak by měly vypadat preventivní prohlídky u pediatra?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak by správně měla vypadat preventivní prohlídka v 18 měsících a pak popř. ve 3 letech. Nevím, zda to naše paní doktorka dělá poctivě, protože mi přišlo, že nás jenom změřila, zvážila, přeočkovala, ale na další věci se už nijak neptala.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Preventivní prohlídky v 18 měsících - váha, míra, obvod hlavy, kontrola chrupu, kontrola velké fontanelly, kontrola chůze, u chlapců kontrola varlat a předkožky, nemusí jít přetáhnout, u děvčátek kontrola vulvy - zda nejsou slepeny stydké pysky, poslech dýchání, poslech srdce, palpačně vyšetřit břicho, co dítě říká a co umí, očkování. Ve 3 letech - váha, míra, obvod hlavy, kontrola chrupu, poslech dýchání, poslech srdce, palpačně vyšetřit břicho, u chlapců kontrola vartal a předkožky - má být volná, u děvčat kontrola vulvy - zda nejsou slepeny stydké pysky, kontrola chůze, říkanka, barvy.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Preventivní prohlídky u pediatra - diskuze


Preventivní prohlídky u pediatra - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce