Má smysl očkování proti klíšťatům?

Jako malá jsem prožila encefalitidu a následný zánět mozkových blan mi zanechal jako doživotní následek epilepsii, proto vážně teď zvažuju nechat své děti očkovat proti klíšťatům. Zajímá mě, jestli to má smysl. Fakt je, že mě naši nechali doma s 39 stupňovou horečkou 4 dny, ale protože máme děti 4 a nechci, aby skončily jako já a ráda bych je nechala očkovat včas. Jen chci mít jistotu, že to má smysl.

Odpověď

Dobrý den, očkování dětí určitě význam má, za podmínky možné expozici klíšťatům. Pokud děti nemají závažné nestabilizované neurologické nebo autoimunitní onemocnění, očkovat lze od 1 roku věku bez problému. Proočkovanost některých dětských kategorií se pohybuje na úrovni 36 % a např. v jižních Čechách je místy očkována více než polovina dětí. Bohaté zkušenosti s vakcinací dětské populace jsou i v jiných evropských zemích, většina dětí je např. očkována v Rakousku nebo v Lotyšsku.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Má smysl očkování proti klíšťatům? - diskuze


Má smysl očkování proti klíšťatům? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce