Je vhodné očkovat proti meningokoku B?

Dobrý den, mám 7-letého syna a má očkování proti meningokoku A,C, W35, Y (vakcínou Menveo). Slyšela jsem, že mnohem rozšířenější a postihující je meningokok B. Doporučujete očkování proti meningokoku B? Vakcína není zrovna levná, ale rádi bychom ji zaplatili, zároveň ale nechci syna přetěžovat. Děkuji, Michaela

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, většinu invazivních meningokokových infekcí v ČR i v Evropě způsobuje seroskupina B meningokoka. Toto očkování by proto v rámci prevence invazivních meningokokových nákaz mělo být u nás prioritní.  Je to neživá vakcína, častěji u ní vzniká bolest ramena v místě vpichu nebo dochází ke vzestupu tělesné teploty. Po očkování proto lze použít preventivně např. paracetamol. V porovnání se samotnou nemocí jsou to v každém případě banality. Aplikace obou druhů vakcín poskytne komplexní a nejlepší možnou ochranu.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Je vhodné očkovat proti meningokoku B? - diskuze


Je vhodné očkovat proti meningokoku B? - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce