Očkování proti TBC - kdy lze očkovat?

Za jakých podmínek můžu nechat svoje dítě očkovat proti TBC. Vím, že se již plošně neočkuje a z dotazníku určitě nevyjdeme jako riziková skupina. Přesto bych chtěla, aby moje dítě bylo očkováno (s platbou za vakcínu počítám).

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

TBC lze naočkovat po dokončení základního očkování - tedy za 1 měsíc po 3. dávce Hexavakcíny - tj. kolem 6. měsíce, pokud je dítě očkováno v termínu. Nebo až po ukončení všeho očkování - tj. až po 2 dávce Priorixu kolem 2,5 - 3 let.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Očkování proti TBC - kdy lze očkovat? - diskuze


Očkování proti TBC - kdy lze očkovat? - poradna

Krvácení uprostřed menstruačního cyklu

| moni0062 | 25.10.2016, 20:26
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám obvykle pravidelnou menstruaci cca po 30 dnech. Nyní se u mě objevilo krvácení již 12. den cyklu a trvá již 11 dní. Zpočátku se jednalo pouze o špinění, které ale dnes zesílilo v krvácení. Trochu mě také pobolívává v podbřišku. Gynekologa jsem navštívila 5. den špinění udělal ultrazvuk a vše je podle něj v pořádku a jedná se pravděpodobně o ovulační krvácení. Nicméně mne znepokojuje délka krvácení. Jsem rok po císařském řezu. Myslíte, že mám gynekologa znovu navštívit nebo počkat po skončení dalšího cyklu? Může se jednat o něco vážného, co by ultrazvuk neukázal? Děkuji za radu.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce