Očkování proti meningokoku - jaká vakcína a kdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou vakcínou je vhodné naočkovat syny proti meningokokovi a v jakém věku? Synům je rok a čtyři roky. 

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, doporučoval bych začít s očkováním proti typu B, který v ČR způsobuje většinu infekcí. Očkuje se již od 2 měsíců věku. U mladšího syna by byly nutné tři dávky, u staršího dvě. Následně bych to ještě doplnil pro rozšíření ochrany na všechny běžně cirkulující seroskupiny i jednou dávkou neživé 4valentní vakcíny proti typům A, C, Y, W-135. Vloni byl v ČR nejvyšší počet případů meningokokové meningitidy včetně smrtelných právě ve věkové kategorii 1-4 roky, ve které rovněž dominoval typ B. O smrtelné případy se v tomto věku podělily stejnou mírou typy B a C. 

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Očkování proti meningokoku - jaká vakcína a kdy - diskuze


Očkování proti meningokoku - jaká vakcína a kdy - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | 27.10.2016, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce