Očkování při rozstroušené skleróze

Dobrý den, manžel má roztroušenou sklerózu v remisy. Jak moc ovlivní jakékoliv očkování našich dětí případný vznik roztroušené sklerózy? Vím, že roztroušená skeleróza není dědičná, ale děti mají o malinko větší %, že roztroušenou sklerózu dostanou jako jejich otec. Jelikož očkování ovlivňuje imunitu, bojím se, že tím jen ještě více zvýším % nárůst roztroušené sklerózy. Jaký je Váš názor? Děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, plně chápu Vaší obavu. Rodinná anamnéza roztroušené sklerózy u rodiče však není kontraindikací očkování dítěte. Vztah mezi očkováním a vznikem roztroušené sklerózy vlivem rodinné zátěže nebyl zjištěný. Vzhledem k tomu, že se u nás i ve světě očkuje velké množství dávek různých vakcín v milionech kusů, i statisticky málo častou souvislost bychom již určitě viděli. Protože daná nemoc je vždy mnohonásobně horší, doporučoval bych začít neživými vakcínami dle očkovacího kalendáře v ČR. S pozdravem Rastislav Maďar 

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Očkování při rozstroušené skleróze - diskuze


Očkování při rozstroušené skleróze - poradna

Lezení

| haloka | dnes, 08:53
Dobrý den, mám dvojčátka narozená o 7 týdnů dříve, dnes je jim 10 měsíců a stále se nám nechce lozit... Od čtyř měsíců cvičíme Vojtu. Teď už je ale cvičení nad mé síly, kluci se brání, z daných pozic mi "utíkají". Má takové cvičení vůbec smysl? Kluci se od 6 měsíců přetáčí, plazit se začali mezi 8.-9. měsícem a tohle jim zatím zůstává. Žádná další dovednost se jim nechce. Je ještě nějaká možnost, jak podpořit k lezení?
Děkuji za váš čas!

Doporučuji pokračovat ve cvičení - jak Vám to čas a děti dovolí, cvičení podporuje rozvoj a zapojování správných svalových skupin k danému pohybu - tedy i k lezení. U předčasně narozených dětí jde rozvoj pohybu pomaleji, vytrvejte. Doporučuji kontrolu na rehabilitaci.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 09:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce