Připomínání očkování

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká služba připomínání očkování. Dětští lékaři toto nedělají, v prvních měsících díky očkování na pravidelných prohlídkách jsem si je hlídala, ale nyní hlídat přeočkování celé rodině už nestíhám. Před pár měsíci jsem zjistila, že měla být dcera očkována před rokem proti klíšťovce, to už jsme naštěstí dohnali, ale ráda bych se těchto situací pro příště vyvarovala. Proto by mě zajímalo, jestli je někde možnost zadat termín následujícího očkování a mail, kam by mně přišlo upozornění, že se termín blíží. Děkuji.

Odpověď doc. MUDr. Rastislava Maďara, Ph.D.:

Dobrý den, upozornění na další termín očkování chodí e-mailem u všech druhů vakcín klientům Center očkování a cestovní medicíny Avenier, která lze najít na adrese www.ockovacicentrum.cz nebo specificky u klíšťové encefalitidy si to můžete nastavit na adrese www.keockovani.cz. Rád bych u této nemoci v souvislosti s očkováním připomněl, že první přeočkování (čtvrtá dávka) je po 3 letech od třetí dávky, ne po pěti. Tam se dělá chyba nejčastěji. Může to být docela významné, pořád je u nás v ČR nejhorší situace ve výskytu této neléčitelné nemoci ze všech zemí EU. A nezapomínat nejen na děti, ale i na sebe a na prarodiče.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Připomínání očkování - diskuze


Připomínání očkování - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce