Obavy z očkování

Na základě různých informací ze sociálních médií mám trochu obavy z očkování svého malého syna. Nebude lepší se začátkem očkování trochu počkat, ne hned v prvních měsících života?

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dítě je nejvíc ohrožené závažnými infekcemi právě v prvních měsících svého života a to hned z několika důvodů. Očkování neživými vakcínami má proto v tomto období mimořádný význam v ochraně zdraví a života kojence. Bezdůvodné odkládání očkování na pozdější období je zbytečným hazardem. Rodiče tak nechávají bez protekce dítě v nejzranitelnějším období. Proto by s tím bez odborného důvodu neměl souhlasit ani praktický lékař pro děti a dorost. Jediným důvodem rodičů přitom bývá jen subjektivní laický pocit – navzdory vědeckým faktům, poznatkům medicíny založené na důkazech i navzdory doporučení a zkušenostem svého pediatra. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Obavy z očkování - diskuze


Obavy z očkování - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce