Očkování proti klíšťové encefalitidě

Doporučujete očkovat malé dítě (2 roky) proti encefalitidě? Bydlíme na Třinecku a co jsem zjišťovala u známých, tak děti neočkují (po poradě s lékaři), prý je to "zbytečné". Mně však lékařka očkování doporučila. Mohla byste mi, prosím, sdělit Váš názor? Také bych se ráda zeptala, zda v případě, že se zapomene přeočkovat může být průběh onemocnění horší.

Odpověď MUDr. Ludmily Vomelové, dětské lékařky:

Očkování proti klíčové encefalitidě doporučuji po ukončení základního očkovacího kalendáře, ale i později. Nejrizikovější není onemocnění pro takto malé děti, ale naopak pro dospívající, nebo dospělé. Pokud nedokončíte očkování, dítě není chráněno a může snáze onemocnět na rozdíl od doočkovaných, které neonemocní.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Na dané téma si můžete s maminkami popovídat v Diskuzním klubu. Potřebujete-li znát názor odborníka, pište na info@babyonline.cz.

Související články

Očkování proti klíšťové encefalitidě - diskuze


Očkování proti klíšťové encefalitidě - poradna

Městnání ledviny

| Janah84 | dnes, 16:01
Dobrý den. Jsem 24. týdnu těhotenství po IVF už od 18. 10. se potýkam s bolestmi v pravé oblasti bederní krajiny a pravé poloviny břicha. Uzavřeno jako městnání pravé ledviny z důvodu útlaku močovodu dělohou. Momentálně řešení konzervativně analgetiky Spasmopan. Bohužel bolesti přetrvávají po celé dny. Úlevové polohy nezabírají. Analgetika mohu také v omezeném množství. Pomáhá snad jen teplo. Ale je to vyčerpávající a únavné. Chtěla bych vědět, zda se tento stav může zlepšit. Sledují mě na sonu, kontrola moče. O zavedení stentu u nás nechtějí ani slyšet. Boji se ohrožení dítěte. Tak jen bych ráda věděla, zda se to zlepší a zda mám tlačit na zavedení stentu. Děkuji Hrdličková

Dobrý večer, nevím, v jaké nemocnici svůj problém řešíte. U nás v Brně zavádějí těhotným pacientkám stenty zcela běžně, pokud je to indikováno a analgetika nezabírají. S dítětem nemá zavedení nic společného, nijak ho neohrožuje. Spíš Vás by mohly zatěžovat opakované infekce, které se mohou při městnání objevovat. Každopádně je toto ale otázka pro urologa, nikoliv gynekologa, takže nějaké prognózy vám těžko mohu říci. Toto jsou jen zkušenosti s našimi urology.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 19:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce