Schéma očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám

Chcela by som sa opýtat aký je rozdiel medzi očkovaním v Čechách a na Slovensku ohladom zaočkovania proti - Morbillám, mumpsu a rubeole. Prečo sa v Čechách preočkuje už po 6. mesiacoch a na Slovensku až v 11. rokoch? Je to dieta do 11. rokov dostatočne chránené? Sú to rozdielne očkovacie látky? A ktoré očkovanie je pre dieta výhodnejšie (či to v Čechách alebo na Slovensku). Dakujem za odpoved.

Odpověď

Dobrý den, studie a data existují na obě schémata očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Část vyspělých evropských zemí má podobné schéma jako na Slovensku a část podobné jako v ČR, které je konzervativnější. Je to trochu otázka strategie, jestli zvolit silnější imunitu po 2 dávkách v nejrizikovějším dětském období nebo spíše pravděpodobné delší trvání protekce s přeočkováním ve vyšším věku. Obě má své pro a proti. Důležité je, co ukazuje reálná praxe a to že obě schémata fungují. Respektoval bych proto doporučení národní vakcinologické společnosti. Jediné, co efekt očkování a kolektivní imunity dokáže významně narušit je neopodstatněné odmítání očkování některými rodiči. Dnes je počet případů spalniček v některých chudých afrických zemích, kde jsou maminky za vakcínu zdarma vděčné, menší než v některých regionech západní Evropy.  Snad jejich děti takovou chybu opakovat nebudou. I když popravdě jsme již očekávali, že až dnešní děti vyrostou, spalničky se již nebudou vyskytovat a nebudeme muset proti nim již očkovat.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Schéma očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám - diskuze


Schéma očkování proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám - poradna

Potratova pilulka

| JandaJanda | dnes, 11:05
Dobry den, chtěla bych se zeptat; nyní pobývam v zahraničí konkrétne ve Velké Británii. S největší pravděpodobností jsem těhotná a jelikož to vím s dostatečným předstihem,ráda bych si vzala potratovou pilulku.
Ale mám to dva háčky;
1) chtěla bych ji užít v doma v České republice,jenomže jsem odhlášena z pojišťovny kvůli dlouhodobému pobytu v UK,čili bych si vše u doktora, gynekologa či v nemocnici musela platit sama . Bohužel nemám žádnou svou ženskou lékařku v Praze,kde mám nyní trvalý pobyt. Vzali by mě v pohodě do nemocnice na kontroly a na vše ostatní i v Praze po naslednem přihlášení na pojišťovnu? Zajímá mě jestli je to jejich povinnost a nebo musím jet ke své staré lékářce na Moravu pro doporučení atd.? Je to pro mě značná komplikace cestovat na Moravu z Prahy jen kvůli vyšetření a "papíru ".
2) mám poruchu srážlivosti krve. Konkrétně leidenskou mutaci krve,a zajímá mě,jak postupovat v tomto případě. Jakož formu potratu si vybrat? Je bezpečna potratova pilulka pro ženy s tímto onemocněním a nebo je bezpečnější jít na chirurgický zákrok?
Dekuju moc za odpověď a vážím si vašeho času. Jsem mladá a mám strach, je mi 24 a ráda bych tyto věci řešila v ČR než v Anglii.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce