Školáci a očkování proti pneumokokům

Dobrý den! Kolik se prosím platí za očkování proti pneumokokům? Má cenu očkovat ještě i školní děti, když nebyly po narození - vyplatí se to? Díky předem za odpověď. Kateřina R.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, konjugovaná vakcína proti pneumokokům poskytuje ochranu v každém věku. U školních dětí se použije vakcína Prevenar 13, bude stačit jedna dávka. Vakcína Synflorix je registrována s indikací do 5 let věku. Úhrada vakcíny v pozdějším věku než stanovuje očkovací kalendář pravidelné vakcinace je již na straně rodičů. Invazivní pneumokokové infekce se mohou vyskytnout i ve školním věku a následky mohou být velmi závažné. Prevenar 13 je neživá, moderní a široce používaná vakcína. To platí samozřejmě i o té druhé, jen je tam kratší věkový interval pro použití.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Školáci a očkování proti pneumokokům - diskuze


Školáci a očkování proti pneumokokům - poradna

Antikoncepce

| Blaanka | 20.10.2016, 11:57
Dobrý den,
začala jsem špinit 8 dní před menstruací. Myslela jsem, že přišla menstruace. Špinění s křehkou krví bylo 2 dny. Začínám brát hormonální antikoncepce a tudíž jsem si v den špinění vzala 1. prášek. Je to problém? Mám pokračovat dál v uživání HA (hormonální antikoncepce)? Bude i tak fungovat 100% ochrana?

Dobrý den, ano, už v užívání pokračujte, pokud jste začala, jen se chraňte raději 14 dní od začátku užívání ještě jinou metodou.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 21.10.2016, 07:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce