Nedostupná vakcína proti neštovicím

Dobrý den, pane doktore. Zájímá mě očkování proti neštovicím, loňského roku nebyla dostupná vakcína Priorix-Tetra, proto dcerka byla naočkovaná sólo Varilrixem s tím, že by měla dostat dvě dávky. Když jsem se po půl roce ptala, kdy budeme očkovat, sestra hledala v PC a prohlásila, že stačí jen jedna dávka. Je to opravdu tak? Případně kdyby muselo být přeočkování, do jaké doby se musí stihnout, aby očkování bylo účinné? Děkuji za odpověď.

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, vakcína Varilrix se očkuje dvěma dávkami v odstupu min. 6 týdnů. Maximální interval však nebyl stanovený, doporučoval bych doočkovat co nejdříve. Vakcinace jednou dávkou se v určitých věkových kategoriích používala v minulosti, ukázalo se to však u části očkovaných jako nedostatečně účinné, proto jsou v dnešní době standardem již dávky dvě.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Nedostupná vakcína proti neštovicím - diskuze


Nedostupná vakcína proti neštovicím - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce