Proč je léto vhodná doba na očkování?

Pardon, a A mám ještě jeden dotaz – proč je vlastně zrovna léto dobrá doba na očkování? Díky Lenka

Odpověď doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph. D., vakcinolog, epidemiolog, humanitární pracovník:

Dobrý den, vhodná doba na některé očkování může být kdykoliv, i celoročně, to máte pravdu. Léto je ale většinou období, kdy se nad tím víc zamýšlíme, protože v rámci volného času plánujeme jiné aktivity než po zbytek roku, rodinnou cestu nebo pro děti tábor. Taky máme trochu více času se vytrhnout z každodenního koloběhu života a na očkování si zajít. V létě stoupá zájem o problematiku klíšťat, protože se s nimi víc setkáváme a kvůli cestování i o oblast cestovní medicíny. V neposlední řadě bývá léto většinou obdobím, kdy je nižší výskyt infekcí dýchacích cest, a tudíž je větší pravděpodobnost provedení předem naplánovaného očkování. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

Proč je léto vhodná doba na očkování? - diskuze


Proč je léto vhodná doba na očkování? - poradna

PPM a povinnost zaměstnavatele

| hakro | dnes, 00:17
Dobrý den, nyní jsem na RD s 2. dítětem a čekám 3. dítě (rizikové těhotenství). RD a RP budu pobírat do tří let dítěte a měla jsem nárok na PPM. Mezi nástupem (návratem) do zaměstnání a nástupem na mateřskou se 3. dítětem mám 3 měsíce, po které budu pravděpodobně na nemocenské. Mám v tomto případě s 3. dítětem stále nárok na PPM a musí mi zaměstnavatel držet místo do tří let 3. dítěte (mám smlouvu na dobu neurčitou)? Děkuji za odpověď.

Lékař na tento dotaz prozatím neodpověděl.


Mgr. Věra Tautová, DiS. | Babyonline
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce